Radny organizuje akcję wieszania bombek na suwalskiej choince

Kamil Lauryn - zawieś bombkę na suwalskiej choince

Suwalski radny Kamil Lauryn organizuje akcję wieszania bombek na miejskiej choince w Suwałkach. To wyraz niezadowolenia z działań policji, która skierowała do sądu wniosek o ukaranie 15-latka, który ukradł bombkę. 

 

W środę (06.01) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony o tym, że ktoś zdejmuje bombki z choinki miejskiej, znajdującej się na Placu Marii Konopnickiej. Sytuację zauważył operator kamer monitoringu i od razu poinformował o tym policjantów. W pobliżu choinki policjanci zauważyli młodego człowieka, którego rysopis odpowiadał sprawcy. Dodatkowo w pobliżu mundurowi zauważyli fragmenty rozbitej bombki. 15-latek został przekazany opiekunom, a sprawa skierowana do sądu rodzinnego.

 

Z zaistniałą sytuacją nie zgadza się Kamil Lauryn, radny z klubu "Łączą nas Suwałki", który w najbliższą sobotę (16.01) o godzinie 16.00 na placu Marii Konopnickiej organizuje akcję wieszania bombek na miejskiej choince. Jak przekazał w mediach społecznościowych radny jest to manifest, by nieprzemyślane, często pod wpływem impulsu zachowania naszych dzieci spotkały się z przemyślanymi decyzjami Nas - dorosłych. 

 

- Każdy, kto ma dzieci wie, że mają one milion pomysłów na minutę. Nie każdy z nich jest dobrą decyzją. Akurat w tym przypadku, według mojej subiektywnej oceny nie jest to takie wykroczenie, które wymaga tak radykalnych kroków podjętych przez osoby dorosłe. Wystarczyło zdroworozsądkowe podejście do zaistniałej sytuacji... Udowodnijmy, że jesteśmy przeciwko pochopnym decyzjom... są dużo poważniejsze wykroczenia... WEŹ BOMBKĘ I ODWIEŚ JĄ NA CHOINKĘ !!! - napisał radny Lauryn. 

5 Komentarzy

Kukunamuniu

11/01/2021

Jeśli policja chce się wykazać to niech stanie na ul. Utrata o godz. 5:30. 80 km/h czy90 to normalka, przeżdżanie na czerwonym,wyścigi kto pierwszy do pracy, wyprzedzanie na ciągłej,jazda na zderzak. 

 

Jak mi jakiś małolat wybije szybę w oknie, to będę dzwonił do radnego żeby mi ją wstawił. Bo to przecież młodzieńczy wybryk. 

Dodaj komentarz