Radna apeluje o ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Czarnej Hańczy

ciąg pieszo-rowerowy od mostu na ul. Mickiewicza do Reymonta w Suwałkach

 

O budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Czarna Hańcza od mostu na ul. Adama Mickiewicza do ul. Władysława Reymonta w Suwałkach, apeluje Anna Ruszewska z klubu Suwałki Przyszłości. 

 

Radna skierowała w tej sprawie pismo do prezydent Suwałk. Jak przekazała w piśmie, przeprowadzone prace związane z rewitalizacją Starej Łaźni oraz bulwarów nad Czarną Hańczą zapoczątkowały działania samorządu związane z procesem odwracania miasta do rzeki. Dzięki temu na tym obszarze zostały zagospodarowane nowe tereny zielone wraz ze strefą rekreacji i wypoczynku z trawnikami, chodnikami i ścieżkami dla rowerzystów i rolkarzy, ławkami i lampami oświetleniowymi. Zdaniem Anny Ruszewskiej warto więc byłoby kontynuować te prace i podjąć działania planistyczne a następnie budowlane, tak by pieszo lub rowerem można było poruszać się w kierunku wzdłuż rzeki do Krzywólki. 

11 Komentarzy

Zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.

Przecież plany zagospodarowania tych terenów właśnie na ścieżkę rowerową są. Pochodzą chyba z  2008 roku i nie są zrealizowane do tej pory.Jestem w temacie  bo mieszkam w tym miejscu.Część działki została wywłaszczona  i odkupiona przez miasto.Chyba że nie wszyscy chcą odsprzedać kawałek ziemi i dlatego się przedłuża.ja wolałem sprzedać bo grodzić do samej rzeki i tak nie można było.Ludzie chodzili i dalej tamtędy chodzą więc dla mnie jest to nieprzydatny kawałek ziemi.Jak już mają chodzić to niech chodzą po teranie miasta a nie po moim.

geoportal

22/05/2023

nie wiem czy kiedyś przemierzałeś tą trasę kolego na rowerze lub pieszo, ale żadna działka prywatna nie graniczy z rzeką (nawet nie może wg prawa wodnego) i jest tam pas przynajmniej 5-7m gdzie swobodnie można poprowadzić taki ciąg pieszo rowerowy; świetny pomysł pani radnej, wytrwałości życzyć pozostaje a UM przychylności 

Heniek

23/05/2023

Niech radna apeluje zeby miasto było czyste ,wszędzie syf ,co robi zdiz. szkło rozbite na chodnikach ..sprywatyzować tą firmę  bedzie lepiej i taniej ....

tylko ludzie to syfiarze. Choćby 24h/7 dni w tygodniu cała armia pracowników ZDiZ sprzątała to i tak kultury w ludzi nie wszczepisz. Albo się tę kulturę z domu wynosi albo nie ma się jej wcale. Mnie tę kulturę ekologiczną wszczepili moi rodzice mawiając, że odpad jaki wytwarzamy to albo wyrzucamy do pojemników na śmieci a najlepiej to zabieramy do domu i tam poddajemy segregacji.

mieszkanie

24/05/2023

Jak to jest na chodnikach nie mozna przejsc i przjechac rowerem przez porzucone hulajnogi niech kto z urzedu miasta czy radnych zrobi porzadek tylko wymyslaja jakies inne dziwne pomysly

Dodaj komentarz