Potrzebne połączenia MPK "na strefę" w niedziele i święta?

Komunikacja miejska do zakładów pracy w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Interpelację ws. połączeń komunikacji miejskiej umożliwiających dojazd z Osiedla Północ do zakładów pracy znajdujących się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w niedziele i święta, złożyła radna Anna Ruszewska. 

 

Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki" skierował pismo do prezydenta miasta w związku z ostatnimi zmianami w rozkładzie komunikacji miejskiej. Jak przekazała w interpelacji, wnosi o to, aby uwzględnić głosy mieszkańców i zaplanować rozkład jazdy tak, żeby zapewnić możliwość dojazdu z Osiedla Północ do zakładów pracy znajdujących się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w niedziele i święta. 

- Mieszkańcy wskazują, iż wprowadzone zmiany spowodowały utrudnienie dojazdu w godzinach porannych i wieczornych związanych z rozpoczęciem pracy (m.in. na 7.00 czy po 18.00 i 19.00). Należałoby jeszcze raz przeanalizować zgłaszane postulaty i zaplanować rozkład jazdy tak, by wyjść naprzeciw mieszkańcom i znieść istniejące w tym zakresie utrudnienia. Ponadto wnoszę by w Internecie oraz na przystankach autobusowych dokonać aktualizacji rozkładu jazdy, gdyż stwarza to duży problem i budzi niejasności - przekazała radna.
 

3 Komentarzy

niepokorna

11/05/2022

Ośmielam się wyrazić opinię własną i wielu innych użytkowników komunikacji miejskiej w niedziele na trasie autobusu 2.

Zwolennicy spędzania części niedzieli na świeżym powietrzu - konkretnie w otoczeniu przyrody , na ścieżkach edukacyjnych w WPN - po wprowadzeniu  zmian w rozkładzie jazdy, mogą zapomnieć o tej przyjemnej formie wypoczynku.,z powodu bardzo utrudnionego powrotu do miasta.

Nasze nieśmiałe próby interwencji w tej sprawie skończyły się drwiną jakiegoś pana kierownika  < mają dzieci, niech ich wożą> ,Nadmieniam, że nie wszystkich nas, dzieci  zamieszkują w Suwałkach lub okolicy.

Mając na powyższe zapytuję układających rozkłady jazdy - czy robią to tylko po to aby wydać pieniądze?

Państwa Radnych proszę o pochyleniem się nad powyższym faktem , który stał się problemem nie tylko seniorów i spowodowanie przywrócenie poprzedniego rozkładu jazdy dwójki w niedziele.

Życzę doczekania starości we względnym zdrowiu.

Dodaj komentarz