Nowe ulice przy Staniszewskiego w Suwałkach

Powstały ulice Czesława Miłosza i Jana Kochanowskiego w Suwałkach

Do użytku zostały oddane ulice Czesława Miłosza i Jana Kochanowskiego w rejonie ulicy Stanisława Staniszewskiego w Suwałkach.

 

To miejsce, gdzie powstaje zupełnie nowe osiedle domów jednorodzinnych w sąsiedztwie zbiornika wodnego w podsuwalskim Sobolewie. Budowę dróg wykonała firma z Olecka za kwotę 4.120.293,88 zł. Inwestycja była dofinansowana środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Osiedle przy ul. Staniszewskiego zaczęło powstawać w 2016 roku. Miasto Suwałki właśnie wtedy rozpoczęło sprzedaż ponad 70 miejskich działek pod budowę domów jednorodzinnych. Praktycznie wszystkie z nich mają już swoich nowych właścicieli. Ostatnie 4 działki miejskie zostaną tam sprzedane już w przyszłym tygodniu. Cały teren nowego osiedla przy ul. Staniszewskiego to blisko 100 ha powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, gdzie także powstają pierwsze zabudowania.  

 

Warto dodać, że mieszkańcy tego osiedla dojeżdżają do swoich domów poprzez tunel po torami na ul. 100-lecia Niepodległości, która w całości zostanie otwarta zaraz na początku grudnia. Trwają tam już ostatnie prace związane z odbiorem inwestycji.

 

1 Komentarzy

132470

28/11/2020

nasz prezydent sprzedaje dzialki  bo ma w tym swoj interes a o interesy mieszkancow  nie mysli sa nieuzytki kture powinne byc przeksztalcone w dzialki budowlane to tego nie robi a marnuje teren przy lesie tak jak zabetonowal nasz park -mam nadzieje ze to ostatnia kadencja

Dodaj komentarz