Miasto przekaże środki na bezpłatną żywność i jadłodajnię

pomoc osobom znajdującym się z trudnej sytuacji życiowej

 

80 tysięcy złotych trafi do dwóch instytucji z Suwałk, które udzielą pomocy osobom znajdującym się z trudnej sytuacji życiowej. Będą mogły one liczyć na bezpłatną żywność oraz możliwość skorzystania z jadłodajni.

 

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał dwie umowy dotyczące wsparcia osób potrzebujących. Pierwsza z nich zawarta została z Parafią Rzymskokatolicką Świętego Aleksandra w Suwałkach na wspieranie działań mających na celu dożywianie, pomoc rzeczową na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Środki przeznaczone będą na dofinansowanie prowadzenia Jadłodajni, gdzie od poniedziałku do piątku osoby znajdujące się w trudnej życiowej sytuacji będą mogły zjeść ciepły posiłek, a na weekend otrzymać suchy prowiant. Szacuje się, że miesięcznie Jadłodajnia przygotuje ok. 1500 gorących posiłków na potrzeby ok. 60 – 70 osób.
 

Drugą umowę na pozyskiwanie i dystrybucję bezpłatnej żywności dla najuboższych mieszkańców Suwałk włodarz podpisał ze Stowarzyszeniem Bank Żywności Suwałki – Białystok. Głównym celem realizacji tego zadania jest racjonalne zaspakajanie potrzeb żywnościowych najuboższych mieszkańców Suwałk poprzez pozyskiwanie, magazynowanie i dystrybucję produktów żywnościowych pochodzących z różnych źródeł z przeznaczeniem dla organizacji prowadzących działalność charytatywno-opiekuńczą na rzecz mieszkańców miasta.

1 Komentarzy

Anonymous

19/01/2023

No to dobrodzieje sie znalezli - gdzie wlasnie zabrali wszystkim skrajnie biednym 50 zl na dozywianie MOPR. Panie Czeslawie R. jestem niepelnosprawny i nigdzie z domu wychodzic nie bede bo mi zdrowie nie pozwala - dzieki wam zjem mniej zupek chinskich.

Dodaj komentarz