"Manipulacja i kłamstwa" ws. strajków kobiet w Suwałkach

Stanowisko organizatorów strajku kobiet w Suwałkach

Organizatorzy marszów w obronie praw kobiet, które odbyły się w Suwałkach, odpowiedzieli na stanowisko suwalskich radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta Suwałki radni Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do wydarzeń, które miały miejsce po orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Wyrazili w nim m.in sprzeciw wobec aktów przemocy o podłożu chrystianofobicznym oraz wszelkich działań mających na celu dyskryminację wiernych kościoła katolickiego w Polsce. Ich zdaniem strajkujący dopuścili się licznych aktów wandalizmu, profanacji i zakłócania mszy świętych, a także stosowali przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec osób duchownych i świeckich. Zdaniem organizatorów marszów radni dopuścili się licznych manipulacji i kłamstw odnośnie organizatorów i samego przebiegu strajków w Suwałkach. W imieniu organizatorów oświadczenie w środę (23.12) podczas sesji Rady Miasta przeczytał wiceprzewodniczący Jacek Niedźwiedzki z Koalicji Obywatelskiej.

 

Treść stanowiska:

W odpowiedzi na wygłoszone podczas ostatniej sesji Rady Miasta Suwałki oświadczenie przez radnych klubu PiS, organizatorzy marszów w obronie praw wszystkich kobiet, które miały miejsce w Suwałkach, pragną wyrazić swoje głębokie ubolewanie nad szeregiem manipulacji, które padły z ust jednego z radnych, jako stanowisko całego klubu. Jest nam przykro, że włączają nas Państwo w swoją grę polityczną, o silnym podłożu ideologicznym. Organizując szereg protestów korzystaliśmy z praw gwarantowanych nam w artykułach 57 i 58 Konstytucji RP. Z dokładnie tych samych przywilejów skorzystali Suwalczanie, którzy wyrazili swój sprzeciw do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Przytaczane przez Państwa akty o charakterze chrystianofobicznym, akty ataku na świątynie, akty wandalizmu, przemoc fizyczna czy psychiczna nigdy nie miały w Suwałkach miejsca. Są to absurdalne oskarżenia, które nigdy nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Ogromną manipulacją jest mówienie o prowadzeniu przez nas gry politycznej, czy ideologicznej podczas gdy to Państwo, szerząc nieprawdę pośród mieszkańców naszego miasta, chcecie doprowadzić do konfliktu społecznego. Przyrównywanie akcji protestacyjnych, które miały miejsce w Suwałkach do systemów totalitarnych jest niezwykle krzywdzące, gdyż podczas marszów nikt nie nawoływał do nienawiści, a hasła skandowane na ulicach naszego miasta miały charakter pokojowy. W Państwa oświadczeniu znalazły się również słowa ubolewania nad zachowaniem służb porządku publicznego w Suwałkach. To my wyrażamy swoje ubolewanie nad tym, że popierają Państwo akty przemocy ze strony Policji wobec kobiet, których szczęśliwie nigdy w Suwałkach nie doświadczyliśmy. Przykro nam również, że akty brutalnej przemocy, które miały miejsce pod kościołami na terenie całej Polski nazywacie Państwo świadectwem wiary i niezłomności. Zamiast szerzyć nieprawdę apelujemy do Państwa o dialog, z pewnością odpowiemy na wszystkie pytania, jednocześnie dementując absurdalne pomówienia o tym, że na organizowanych przez nas marszach atakowano wiernych, czy dopuszczano się segregacji światopoglądowej.

Suwalskie Koło Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Sylwia Gorlo

O stanowisku radnych Prawa i Sprawiedliwości możecie przeczytać TUTAJ
 

20 Komentarzy

Obecne orzeczenie TK jest identyczne z poprzednimi orzeczeniami TK pod przewodnictwem prof. Rzeplińskiego i prof. Zolla. To pani Gorlo uprawia demagogiczną politykę wciągając w nią niezawisłe sądy i trybunały. A czy były wulgaryzmy i atakowanie kościołów ? Każdy kto ma zdrowe uszy i oczy słyszał i widział.

A od kiedy to obecny Trybunał Konstytucyjny pod wodzą mgr Przyłębskiej, żony TW Wolfganga jest niezależny :)? Chichot historii, że żona współpracownika bezbożnych służb komunistycznych rzekomo broni wartości chrześcijańskich. Za kasę gotowa zrobić z siebie pajaca.

Radni z PiS swoich ideologów mają w Warszawie. Głównie zainteresowani są przynoszeniem korzyści swojej partii. Interesy miasta Suwałki mają dla nich znaczenie drugoplanowe.

Rafał

24/12/2020

Radni PiS po prostu nie rozumieją, że poza demagogią swojego pożal się Boże wodza jest jeszcze normalny świat :P Nie ma sensu  się z nimi spierać bo po następnych wyborach zmienią zdanie i będą waflować komu innemu :P

Gość

25/12/2020

Spoufalanie się populistycznej władzy z nacjonalistami i ludźmi o faszystowskich zapędach mogło zrodzić tylko jedną odpowiedź. Ludzie nie chcą żyć w kraju rządzonym przez oszołomów, udających katolików bezbożników pazernych na kasę i władzę. Do tego nędzne i niskie wykorzystywanie Policji do rozpędzania legalnych marszów i łamanie rąk kobietom obrazuje tylko dno jakie reprezentuje rząd PiS...

strzała

25/12/2020

Niby poważni ludzie z poważnej partii a zachowują się jakby urwali się z choinki :-)

Zabijanie bezbronnych, to łajdactwo w najgorszym stylu ! Gdyby rodzice tych rozwszeszczanych panienek tak myśleli, to problem mielibyśmy z głowy ! Żabki, robaczki chrońmy ale człowiek ,co tam wiele ich ...

Polak

26/12/2020

Dodane przez poll w odpowiedzi na

Przykro się czyta takie rzeczy w święta. Wiara katolicka jest jedną z najpiękniejszych religii jakie znam. Ty nie masz z nią nic wspólnego.

Piekło kobiet ? Tak, za morderstwo idzie się do piekła, nawet ci co w nie nie wierzą !

Gość

26/12/2020

Pytanie jest jedno, w jakim kraju chcemy żyć. W kraju religijnie nawiedzonych oszołomów, którzy będą zaglądać ludziom pod kołdrę, w macicę czy w kraju ludzi wolnych, gdzie każdy decyduje za siebie zgodnie z własnym sumieniem. Oczywiście, że życie ma wartość największą, tylko orzeczenie TK ani ci na których żądanie to orzeczenie powstało wcale nie walczą o życie ludzkie tylko o horą kontrolę nad społeczeństwem. Chcą w Polsce zrobić drugi Iran...

Ja mam takie zdanie nie mieszajcie w te swoje gierki pana boga mam na mysli politykow ps.jestem czlowiekiem wiezacym PS zycze wszystkim szczesliwego nowego roku

Dodaj komentarz