Konsultacje ws. Mediateki do końca lipca

Do końca lipca potrwają konsultacje społeczne związane z budową Mediateki

 

Do końca lipca potrwają konsultacje społeczne związane z budową w mieście Mediateki. Każdy mieszkaniec Suwałk może wyrazić swoje zdanie biorąc udział w przygotowanej ankiecie. 

 

Konsultacje trwają od 12 czerwca do 31 lipca. Wyniki zostaną przedstawione do 30 dni od zakończenia konsultacji. Obecnie już 240 osób wyraziło swą opinię wypełniając formularz internetowy. Zebrano też 168 ankiet „papierowych” – głównie podczas spotkań konsultacyjnych. Formularz elektroniczny, którego wypełnienie zajmuje nie dłużej niż minutę, można znaleźć tutaj: https://bpsuwalki.pl/MEDIATEKA-KONSULTACJE/#formularz

 

Swoje zdanie można też zgłosić na formularzu konsultacyjnym "papierowym" dostępnym m.in. w Bibliotece, Urzędzie Miejskim czy na imprezach miejskich.

- Chcemy zapytać mieszkańców Suwałk o opinie w sprawie budowy tego obiektu. To nie jest nowość. O budowie Mediateki mówimy już od kilku lat. Jednak cały czas sprawa powraca stąd pomysł konsultacji społecznych. Niech to mieszkańcy wydadzą jednoznaczną opinię czy są za tą inwestycją – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

20 Komentarzy

Spłaćcie długi, a potem budujcie!!!

 

Miasto już jest zadłużone podziurki w nosie!!!

tubylec

18/07/2024

ulice napraw !!!. Koleiny, wertepy i zapadliska, że koła można pogubić. Ulice w centrum miasta są w fatalnym stanie. Oświetlenie  jak za komuny, a jemu mediateka się marzy. A kto do niej będzie chodził? Ukraińcy?, Litwini?

Nie chcemy tego chyba widać ile osób przychodzi na konsultacje

jeśli ktoś chce przeczytać książkę to gmachy i budynki nie są mu do niczego potrzebne bo i tak przeczyta.

Te budynki są potrzebne Cesiowi i jego klice którzy chcą na koszt mieszkańców mieć ciepłe dobrze płatne posadki, a zamiast naprawy dróg i chodników dostaniecie co roku blusa i sylwester pod gwiazdami....

gajowy

19/07/2024

Harmonogram budowy:

1. Podjęcie uchwały o budowie - uroczysta kolacja z tej okazji,

2. Podpisanie umowy z wykonawcą - chlanie do rana,

3. Wmórowanie kamienia węgielnego - popijawa dla świty,

4. Wiecha - wiadomo, pijem aż oślepniem,

5. Podpisanie aneksu do umowy zwiększającego wartość inwestycji - pijem aż oślepniem. ( W zależności od możliwości finansowych inwestora ten punkt może być powtórzony kilka razy. No i trzeba jeszcze mieć chody w prokuraturze)

6. Zakończenie budowy - pijem,

7. Rozliczenie budowy - pijem,

8. Uroczyste otwarcie - pijem ale kulturalnie,

9. Konferencja inaugurująca - bal do rana,

10. Zgłoszenie i protokół usterek - pijem,

11. Rozliczenie dotacji  i zakończenie inwestycji - Co robimy? Wiadomo!

Sami widzicie  drodzy mieszkańcy, że inwestycja w kulturę jest konieczna. Musimy budować!

PiSwyborca

21/07/2024

Sami wyborcy PiS , żadnej biblioteki, żadnego teatru, kina, kultury…tylko polityczne igrzyska, disco Polo i w niedzielę msza . Piwo , woda i lanie żonki …to dlatego młodzi zwiewają z tej dziury…

PiSowscy wyborcy nie chodzą do kina, teatru lub biblioteki???

 

Proszę o badania. Wyniki ankiet, czy innych sond. Inaczej są to brednie. 

 

Proszę o dowody.

 

Krzesicki

29/07/2024

Nie widzę potrzeby budowy nowego skoro jest tyle różnych miejsc opuszczonych i zaniedbanych. To mieszkańcy z podatków będą finansować a korzystać może ktoś zechce a może i nie. 

Zuezuo

29/07/2024

Park naukowo techniczny przeznaczyć na mediatekę. Jest idealny. Obecna formuła się nie sprawdza. To tylko lokum dla jakiegoś brokera. Pustostan. W mieście sporo lokali do wynajęcia. A jak za małe dla Reso to niech wybuduje za własne. Miasto cały czas dopłaca do PNT. To kula u nogi w budżecie. Można spokojnie zrobić bibliotekę 

Bardzo ciekawe rozwiązanie! Władza powinna się przyjrzeć temu

mieszkaniec

29/07/2024

Moze byc jak wybuduja to tez dach bedzie wadliwy teraz tacy  partacze wszystko buduja

Również jestem za tym, żeby przystosować już istniejące budynki pod Mediotekę (jeżeli jest zapotrzebowanie na coś takiego) np. budynek stacji PKP lub budynek przy Sejneńskiej 13 po NBP, który Miasto wystawiło na sprzedaż (dlaczego?). Drugi budynek na Sejneńskiej po Zakładzie Odzieżowym jest od 30 lat nie sprzedany, czekamy kiedy się zawali. Po co Urząd Miasta buduje wielkie gmachy, które nie są wykorzystane? Tak dostaniemy 40 mln, ale Suwalczanie muszą dołożyć 10 mln. Ile Takich dopłat po 10 mln mamy już do dołożenia do podobnych Miejskich Obiektów?

starych budynków nie mogą sprzedać a nowe chcą budować co to w ogóle za chore zarządzanie jest??????

Dodaj komentarz