Będzie kolejne spotkanie z mieszkańcami ws. spalarni

spotkanie informacyjne dotyczące projektu budowy w mieście spalarni

Prezydent Suwałk zaprasza mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości na spotkanie informacyjne dotyczące projektu budowy w mieście spalarni przetworzonych odpadów komunalnych.

 

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów pre-RDF do produkcji ciepła dla potrzeb sieci ciepłowniczej w Suwałkach odbędzie się we wtorek 14. grudnia o godzinie 16.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II.

 

Planowana inwestycja miałaby powstać na terenie przemysłowym przylegającym do działającej elektrociepłowni PEC Suwałki, przy ulicy Przemysłowej. Inwestycja ma zapewnić domknięcie lokalnej gospodarki odpadowej, stabilizację cen odbioru odpadów i cen ciepła dla mieszkańców oraz poprawić jakość powietrza dzięki zmniejszeniu emisji ze spalania węgla.

 

Przypomnijmy, że przed miesiącem władze Suwałk uruchomiły stronę internetową i profil w mediach społecznościowych, poświęcone tej inwestycji. Te kanały komunikacji mają być dla mieszkańców Suwałk podstawowym źródłem wiedzy na tematy dotyczące planowanej inwestycji, obecnych wyzwań dla lokalnej gospodarki odpadowej i ciepłownictwa oraz samej technologii odzysku energii z pre-RDF.

 

Strona internetowa: www.itpodlasuwalk.pl
Profil FB: https://www.facebook.com/ITPO.Suwalki.

1 Komentarzy

Szanowni Panstwo, absurdalnym jest dopuszczenie spalarni w Suwalkach. Nie mysli ten o tym kto nie oddycha powietrzem. Jak mozna chciec dopuscic do b dowy takiej przemyslowej spalarni wszystkich odpadow chemicznych, tworzyw sztucznych i wszelkich wyrobow , ktore stworza nam zagrozenie zycia i smietci. 

Jesli mialby takowy obiekt powstac to napewno lokalizacja musialaby byc w duzej oddali od miadta oraz ludzkich zabudowan. 

Dzis w dobie nowoczesnosci odchodzi sie od spalania smieci. Czyszczenie musi polegac na SEGREGACJI SMIECI .

Najpierw nam zabrania sie spalas smieci.

B wegla, drewna wrecz wymuszajac podlaczac instalacje gazowe do ogrzewania, a jchce sie stworzyc oficjalna spalarnie. 

Kochani moi, nie postepujmy tak. To sluzy ku unicesfieniu czlowieka .

Pan Prezydent sam napewno nie chcialby mieszkac w zasiegu spalarni .

Moim zdaniem lepiej drozej zyc, niz tanio a nie zdrowo. Tym optymistycznym akcentem koncze prodzac o przemysleniem, by nasi wnuki i prawnuki nie musieli placic za bledy dziadkow i ojcum. 

I

Dodaj komentarz