Wyasfaltują drogi w Gminie Bakałarzewo

Remont dróg gminnych Bakałarzewo

Drogi gminne w Płocicznie i Zajączkowie Folwark zostaną wyasfaltowane dzięki pozyskanej dotacji unijnej z Programu Polska-Rosja.

 

Gmina Bakałarzewo rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę na wykonanie trzech odcinków dróg we wsiach Płociczno i Zajączkowo Folwark. Asfaltowanie obejmie ponad 3 km dwóch dróg w Płocicznie oraz 950 m drogi gminnej w Zajączkowie Folwark (zjazd z drogi wojewódzkiej Suwałki-Bakałarzewo). Łącznie przybędzie więc 4,150 km utwardzonych dróg gminnych.

 

Termin wykonania prac to 30 czerwca 2021 roku. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Suwałkach za kwotę 849 866,23 zł. Co ważne, dzięki aż 90-procentowemu dofinansowaniu unijnemu Gmina Bakałarzewo poniesie niewielkie koszty w kwocie tylko 85 tys. zł.

 

Ponadto bardzo korzystny okres przetargowy przyniósł duże oszczędności i planowane jest wystąpienie do agendy unijnej o udzielenie zgody na wykorzystanie pozostałej części dotacji na inne drogi w gminie Bakałarzewo. Przypomnijmy, że wspomniane drogi znajdują się przy cmentarzu rosyjsko-niemieckim z I wojny światowej oraz cmentarzu starobrzędowców w Aleksandrowie co pozytywnie wpłynęło na udzielenie dofinansowania z Programu Polska-Rosja. 

2 Komentarzy

Wojtek

27/10/2020

Nie rozumiem dlaczego w Płocicznie po remoncie drogi zmieniło się poerszeństwo 

Co ma wspólnego nowy asfalt do nowego asfaltu 

Dodaj komentarz