Siłowo próbowali sforsować polsko – białoruską granicę [wideo]

Dwie grupy cudzoziemców próbowały przekroczyć granicę polsko-białoruską

Dwie duże grupy cudzoziemców próbowały w miniony weekend siłowo przekroczyć granicę polsko-białoruską.

 

Grupy cudzoziemców liczące około 90 i 130 osób próbowały przekroczyć granicę z Białorusi do Polski na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Czeremsze i Michałowie. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego udaremniono próby nielegalnego przedostania się tych osób na terytorium Polski.

 

W sumie podczas weekendu (9-10.10) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali około 1300 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano 14 nielegalnych imigrantów – obywateli Iraku. Za pomocnictwo funkcjonariusze Straży Granicznej tylko w sobotę zatrzymali aż 15 osób (14 cudzoziemców - w tym 5 obywateli Gruzji i 1 obywatela Polski). Z kolei w niedzielę zatrzymano 7 organizatorów tego nielegalnego procederu (obywateli Egiptu, Gruzji, Iranu, Ukrainy, Niemiec i 2 obywateli Rosji).

 

Źródło: POSG

5 Komentarzy

Przestępcy to ci którzy ich uciskają to przez nich są zmuszeni do opuszczenia kraju. Nie wiem jaka jest prawda ale przypuszczam że zostali pozbawieni środków do utrzymania bądź bali się o swoje życie.

Adam bujasz w obłokach swojej imaginacji, skąd wiesz że są to przestępcy!?

Dodaj komentarz