Powiat Suwalski na 19. miejscu w rankingu wydatków Inwestycyjnych

Ranking pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

 

W rankingu pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” Powiat Suwalski znalazł się na 19. miejscu w rankingu wydatków Inwestycyjnych samorządów 2020-2022.

 

Ranking czasopisma „Wspólnota” to najważniejsze coroczne zestawienie prezentujące aktywność inwestycyjną samorządów. Ranking obejmuje całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach (2020–2022). To pozwala uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Metoda rankingu jest niezmienna od lat, dzięki czemu pozwala analizować zmiany pozycji poszczególnych jednostek samorządowych. 19. pozycja w rankingu stanowi spory awans dla Powiatu Suwalskiego, gdyż w latach 2019-2021 zajął 62 miejsce, a w latach 2018-2020 miejsce 104.

- Wysoka pozycja w rankingu jest wynikiem wspólnych wysiłków i zaangażowania wszystkich instytucji, gmin oraz mieszkańców powiatu suwalskiego. Ranking potwierdza, że Powiat Suwalski jest dynamicznie rozwijającym się miejscem, w którym każdy mieszkaniec, przedsiębiorca i turysta będzie miał dogodne warunki do życia, prowadzenia działalności i wypoczynku - przekazały władze powiatu.

Dodaj komentarz