Młodzież uczy się jazdy na nartach wodnych

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce uczą się jazdy na nartach wodnych

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce uczą się w Szelmencie jazdy na nartach wodnych z Fundacją im. Wojciecha Fortuny.

 

Fundacja im. Wojciecha Fortuny otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zajęć dofinansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, dzięki którym w sezonie zimowym uczniowie z powiatu suwalskiego i sejneńskiego mieli możliwość nauki jazdy na nartach.  Kontynuując projekt w sezonie letnim rozpoczęliśmy naukę jazdy na nartach wodnych. To dyscyplina sportowa z dawką adrenaliny i dreszczykiem emocji :) Jest popularną formą letniej aktywności polegającą na jeździe na jednej lub dwóch nartach po wodzie na elektrycznym wyciągu narciarskim. Taki wyciąg elektryczny posiada Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie, który umożliwia jazdę po torze o długości 1 000 metrów. 

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce podczas czterech wyjazdów nauczą się podstawowego instruktażu, zasad startu, ćwiczenia odpowiedniej pozycji jak i trzymania holu, a także nauki na wodzie. Uczestnictwo w zajęciach jazdy na nartach wodnych zapewni przede wszystkim dobrą zabawę i przyjemne spędzanie czasu bez rezygnowania z aktywności fizycznej. 

 

Dodaj komentarz