Forte planuje grupowe zwolnienia

Pracę stracić może 230 osób. 

 

Zarząd FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu konsultacji ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. Pracę stracić może 230 osób. 

 

W minionym tygodniu Zarząd FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej podjął decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych i rozpoczęciu konsultacji ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych. Decyzja zapadła w związku z przekazaną w dniu 24 października informacją o szacunkowych wynikach finansowych spółki.

- Decyzja Zarządu wynika z pogorszenia sytuacji finansowej Spółki związanej ze znacznym spadkiem popytu na meble, co skutkuje koniecznością podjęcia działań mających na celu poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej oraz koniecznością dostosowania poziomu kosztów zatrudnienia do obecnej sytuacji finansowej i rynkowej emitenta. Decyzja Zarządu o przeprowadzeniu zwolnień grupowych jest jednym z elementów szerszego programu oszczędnościowego mającego na celu dostosowanie kosztów spółki do obecnej sytuacji rynkowej - przekazał zarząd w swoim komunikacie.

Zamiarem spółki jest rozwiązanie umów o pracę z nie więcej niż 230 pracownikami, co stanowi około 10% wszystkich zatrudnionych w spółce. Nie wiadomo na ten moment ile osób straci pracę w Suwałkach, ale mówi się o ewentualnych zwolnieniach kilku osób. Zwolnienia planowane są w okresie nie dłuższym niż do 31 stycznia 2024 r. Firma zapewnia, że przeprowadzi proces zwolnień grupowych z dbałością o pracowników oferując im szereg działań wspierających. Szacunkowa wysokość kosztów redukcji zatrudnienia szacowana jest na ok. 7 mln. zł. Ostateczny koszt związany ze zwolnieniami grupowymi zostanie podany w sprawozdaniu finansowym za II połowę roku obrotowego 2023-24.
 

6 Komentarzy

Heniek ..

07/11/2023

Rok temu też zwalniali w S...... chyba ok. 150 osób wielkie halo nie oni pierwsi i nie ostatni , wypłacili odprawki , A jeszcze nie tak dawno zatrudniali ,,,

Jest rynek pracownika teraz gdzie nie pójdziesz tam praca jest. Wezmą od prawki i dalej do pracy pójdą. Tylko na tym dobrze wyjdą. Teraz Tu..sek u władzy to już w o gule będzie dobrze. Rynki zachodnie otworem stanom.

Gdzie się uczyłeś języka polskiego? Twój analfabetyzm poraża.....nie wstydzisz się tego Polaku?

No jako lewak muszę być przygłupi nieprawdasz? Widziałeś ty kiedyś mądrego lewaka? Wiec nie dziw się ze jestem niezamadry. Weźmy taka panią poseł co mówi ze facet dzieci rodzi. Mądra? No nie.,, wiec moj analfabetyzm to pikus! Jeszcze muszę sporo opracować by dorównać jej poziomowi. Ale staram się pilnie.

Suwalczak

08/11/2023

W "FORTE" pracowałeś, pracujesz, albo będziesz pracował. 

Pozdrawiam wydział CNC (dawniej "lite"). 1999-2002.

 

Dodaj komentarz