Bezpieczne ferie w Szelmencie

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU" W SZELMENCIE

 

"Slalom Gigant dla najmłodszych", pokaz tresury psów służbowych oraz liczne konkursy profilaktyczne przygotowali na początek ferii zimowych w Szelmencie suwalscy policjanci. 

 

W minioną sobotę (20.01) w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment zainaugurowane zostały ferie zimowe. Suwalscy policjanci przybyłej młodzieży przygotowali szereg atrakcji. Był pokaz tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych, a także liczne konkursy i zabawy, podczas których dzieci utrwalały wiedzę na temat bezpiecznego spędzenia ferii zimowych oraz zasady obowiązujące na stokach całego świata.  

 

Sporym zainteresowaniem spotkał się także "Slalom Gigant dla najmłodszych". Wzięły w nim udział dzieci do 14 roku życia. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z nartami, dlatego też policjanci, przed rozpoczęciem zawodów, przeprowadzili rozgrzewkę i krótki instruktarz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stoku. Dodatkowo policyjni narciarze przećwiczyli ze wszystkimi chętnymi techniki jazdy na nartach.

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczyli im Paweł Krutul I Wicewojewoda Podlaski, młodszy inspektor Daniel Szymanowicz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach oraz gospodarz wydarzenia prezes Daniel Racis Prezes WOSIR Szelment. Z kolei wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki.

 

Foto: KMP Suwałki

Dodaj komentarz