Zwycięstwo w doliczonym czasie gry

Wigry Suwałki - Motor Lublin 3:2

Samobójcza bramka w doliczonym czasie gry sprawiła, że Wigry Suwałki wygrały przed własną publicznością z Motorem Lublin 3:2.

W poprzedniej kolejce bramka strzelona przez Pogoń Siedlce sprawiła, że drużyna Wigier do Suwałk wracała bez punktów. W środę (27.04) sytuacja była zgoła odwrotna i to gol po regulaminowych 90 minutach przyniósł komplet punktów biało-niebieskim. Pierwsza połowa nie zapowiada wielu bramek w tym meczu i dopiero ostatnie minuty pierwszej części rozwiązały worek z bramkami. W 43. minucie z lewej piłkę zagrał Brito, klatką piersiową zgrał Lewandowski, a skutecznym strzałem popisał się Michał Żebrakowski. Radość w szeregach Wigier nie potrwała jednak zbyt długo i tuż przed przerwą zdążył jeszcze wyrównać Maciej Firlej.

Po zmianie stron podopieczni Grzegorza Mokrego dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie mogli przełożyć tego na skuteczny atak. Wigrom pomogli jednak przyjezdni, którzy fatalnie pomylili się w defensywie. Błąd obrońców wykorzystał Mateusz Sowiński, a ostatecznie swojego drugiego gola w meczu zdobył Michał Żebrakowski. Niestety, sześć minut później było już 2:2. Swędrowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i doprowadził do wyrównania. Biało-niebiescy do samego końca nie tracili jednak wiary. Bliski ponownej zmiany wyniku był Żebrakowski, a także zmiennicy – Michał Ozga i Kosei Iwao. Kulminacyjna okazała się ostatnia minuta spotkania. Dwójkowa akcja Mularczyk-Iwao zakończyła się niefortunną interwencją Moskwika, który wpakował futbolówkę do własnej bramki, tym samym zapewniając rywalom zdobycie kompletu punktów.

Po 30 rozegranych spotkaniach Wigry Suwałki zajmują piąte miejsce w tabeli II Ligi i tracą 6 punktów do Motoru Lublin. Pod Wigrami z dwoma punktami mniej plasuje się Radunia Stężyca. W następnej kolejce biało-niebiescy mieli zmierzyć się z GKS Bełchatów, jednak zespół wycofał się z rozgrywek. Zespół z Suwałk zainkasuje więc trzy punkty bez rozgrywania spotkania, a na boisko zawodnicy wybiegną w Suwałkach, w towarzyskim meczu z Granicą Kętrzyn, będącym jednym z elementów obchodów 75-lecia klubu. Z kolei mecz ligowy podopieczni Grzegorza Mokrego rozegrają w sobotę 7. maja o godzinie 17.00. Na Stadionie Miejskim w Suwałkach zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań.