Zwycięstwo i awans na 8. miejsce

Ślepsk Malow Suwałki - MKS Będzin 3:0

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali w niedzielę (28.02) w hali Suwałki Arena MKS Będzin 3:0 i awansowali do ósme miejsce w tabeli PlusLigi.

W zaległym meczu 20. kolejki PlusLigi drużyna z Suwałk potrzebowała zaledwie 67 minut by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Nie licząc krótkiego fragmentu drugiego seta, gospodarze przez cały mecz byli zespołem lepszym na parkiecie. W pierwszej partii biało-niebiescy zwyciężyli 25:20, w drugiej 25:19 i w trzeciej 25:17. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Bartłomiej Bołądź, atakujący biało-niebieskich. W zespole gości, zdaniem obserwatorów widowiska, najlepiej spisał się Tomasz Kalembka.

Ostatnim rywalem Ślepska w rundzie zasadniczej będzie Stal Nysa. W pierwszym starciu obu ekip lepsi okazali się suwalczanie, którzy pokonali podopiecznych trenera Krzysztofa Stelmacha 3:1. Sobotnie (06.03) spotkanie będzie kluczowym pod kątem walki o awans do fazy play-off rozgrywek. Początek o godzinie 14:45 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".