Zimowe pływanie w Ełku - suwalczanka z medalami

Mistrzostw Polski w pływaniu zimowym w Ełku

 

Magdalena Bielawska z Suwałk zdobyła złoto i brąz podczas rozgrywanych w minioną sobotę (25.02) Mistrzostw Polski w pływaniu zimowym w Ełku. 

 

Około 250 zawodników rywalizowało w miniony weekend w Ełku, gdzie odbyły się Mistrzostw Polski w pływaniu zimowym, organizowane przez klub Zahartowani Ełk. Zawodnicy biorący udział w imprezie startowali ubrani jedynie w basenowy strój kąpielowy oraz czepek, podczas gdy temperatura wody tego dnia wynosiła 1,58 stopnia Celsjusza. Suwałki reprezentowało 4 zawodników: Magdalena Bielawska, Natalia Bełdyga, Mirosław Okrągły i Leszek Krzywicki. Dużym sukcesem pochwalić się może Magdalena Bielawska, zdobywczyni dwóch medali - złotym na dystansie 25 metrów w stylu klasycznym oraz brązowym medal na dystansie 50 metrów, również w stylu klasycznym. Pozostali zawodnicy startowali na dystansach:

 

  • Mirosław Okrągły 25 metrów stylem klasycznym,
  • Natalia Bełdyga 50 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym.
  • Wspólnie w sztafecie 4x25 m stylem dowolnym w składzie - Natalia Bełdyga, Magdalena Bielawska i Leszek Krzywicki wraz z zawodnikiem Franciszkiem Korulczykiem (Międzyrzecz Podlaski).

 

Źródło: Magdalena Bielawska

Dodaj komentarz