Zapraszają na Dni Olimpijczyka

Konferencja prasowa poświęcona organizacji Centralnych Uroczystości Dnia Olimpijczyka

Konferencja prasowa poświęcona organizacji Centralnych Uroczystości Dnia Olimpijczyka odbyła się w środę (08.09) przy Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach.

 

57. Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka odbędą się w dniach 10-12 września w Suwałkach. W wydarzeniu weźmie udział wielu wybitnych polskich sportowców i olimpijczyków – uczestnicy olimpijskich finałów, zdobywcy medali oraz najlepsi sportowcy świata w swoich dyscyplinach i konkurencjach. Wśród nich będą medaliści z Tokio - Maria Magdalena Andrejczyk i Rafał Czuper. Dziś o szczegółowych harmonogramie uroczystości opowiadali podczas konferencji prasowej Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk oraz Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

 

- Serdecznie wszystkich zapraszam w sobotę o godzinie 10.00 na oficjalne otwarcie Dni Olimpijczyka na Stadionie Lekkoatletycznym. Będzie piękna część artystyczna przygotowana przez znaną osobę, która również przygotowywała takie występy na Mistrzostwa Polski w LA, spotkamy się z wieloma olimpijczykami, którzy zasiądą na trybunach, będą odznaczenia za działalność w ruchu olimpijskim. Bardzo ważnym momentem będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej patrona Stadionu Lekkoatletycznego, Jadwigi Olbryś. Imprezą towarzyszącą będą zawody lekkoatletyczne. Frekwencja zapowiada się duża, pogoda powinna być słoneczna i żaden deszcz nam nie powinien przeszkodzić - zachęcał Waldemar Borysewicz.

 

Natomiast Inauguracja Dni Olimpijczyka odbędzie się w piątek 10. września w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie, gdzie zaproszeni goście i uczestnicy wezmą udział w ceremonii odsłonięcia tablic w Alei Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu. Ponadto program wydarzenia obejmuje między innymi finał konkursu Wiedzy Olimpijskiej, spotkania młodzieży z olimpijczykami, promocję książki Mirosława Wlekłego pt. „Górski. Wygramy My albo Oni” w Suwalskim Ośrodka Kultury oraz konferencję naukową pt. „Sport polski na wschodnich obszarach Rzeczypospolitej”. Szczegółowy program na poniższym plakacie. 

 

sdfghjk

Dodaj komentarz