Sześć medali suwalskich badmintonistów

SKB Suwałki, 6 medali w Białce Tatrzańskiej

Dwa złote i cztery brązowe medale zdobyli suwalscy badmintoniści na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona, rozgrywanym w dniach 12-14.02 w Białce Tatrzańskiej. 

 

Suwalczanie rywalizowali w dwóch kategoriach: Młodzik i Junior. Ulyana Volska po zdobyciu pucharu Polski na zakończenie 2020 roku, jak przystało na mistrzynię, nowy rok rozpoczęła od zwycięstwa — wygrała turniej w Białce Tatrzańskiej w kategorii U19. Wyniki Ulyany świadczą, że gra pojedyncza staje się jej domeną. Pokonała rywalki zdecydowanie, w dwóch setach. W finale Gabrielę Skórkowską (21:17, 21:15), półfinale Maję Janko (21:19, 21:19), w ćwierćfinale Zuzannę Jarosz (21:5, 21:8), a w eliminacjach Kingę STOKFISZ (21:19, 21:14).

 

W grze podwójnej dziewcząt (GD U15) Veronika Stankevich (SKB) /Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna) były najlepsze i za zwycięstwo odebrały z rąk prezesa PZBad., medale złote. W finale pokonały 2:0 (21:9, 21:15) Anna Gaszkiewicz/Kaja Ziółkowska (LKS Technik Głubczyce/UKS Wschodnia 12 Kielce). Brązowy medal dla Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyła w kat. GD U19 – para deblowa Oliwia Niedźwiedzka/Ulijana Volska. Ulyana grała z bardzo młodą Oliwką Niedźwiedzką i dotarły do półfinału. W meczu o finał uległy bardziej ogranym, już z dużymi sukcesami parze Anna Czuchra/Julia Piwowar (UKS Unia Bieruń/BKB Set Mazańcowice). Obiecujący wynik i perspektywa na mocną deblową parę na polskich parkietach. Zwyciężczyniami tej kategorii zostały Julia PŁAWECKA/Daria ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyna).

 

W kategorii U19 nie powiodło się Ulyanie w parze z Michałem ALEKSANDROWICZEM. Pokonani zostali już w pierwszym starciu turnieju głównego, przegrali 1:2 (21:13, 21:13, 21:19) z późniejszymi triumfatorami — parą Matej RZEPLINSKI/Daria ZIMNOL (UKS Plesbad Pszczyna). Brąz zdobyli: Michał ALEKSANDROWICZ/ Mateusz HOŁUB i para łączona Maksim OVCHINNIKOV (SKB)/ Bartosz WATA (UKS KSBad Kraków). Debliści wracają z brązowymi medalami, a szkoda, bo apetyty tych doświadczonych, zaprawionych w bojach na polskich parkietach Michała i Mateusza były większe. Super spisał się Maksim, który za partnera miał Bartosza Wate z Krakowa, ale z turnieju powinien być zadowolony, bo wraca z brązowym medalem.

 

W kategorii (BS U15) najlepiej z suwalczan spisał się Janek Szeszko, który dotarł do strefy medalowej. Dopiero w półfinale musiał uznać wyższość Krzysztofa Podkowińskiego (UKS Hubal Białystok) z którym przegrał po dwóch wyrównanych w setach 17:21, 17:21. W tej kategorii rywalizował także Dominik UŁANOWICZ (SKB Suwałki), który w ćwierćfinale musiał uznać wyższość badmintonisty Bartosza Puńko z KS Badminton Kobierzyce. Dominik uległ Bartoszowi w dwóch setach 16:21 i 20:22.

 

Dodaj komentarz