Srebro reprezentantek Polski w badmintonie

Anstasiya Khomich, badmintonistka SKB Suwałki ze srebrnym medalem w Gnieźnie

Anstasiya Khomich, badmintonistka SKB Suwałki wspólnie z Zuzanną Jankowską jako jedyne z Reprezentacji Polski zagrały w finale ENEA POLISH OPEN 21 i zdobyły srebrny medal.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Gnieźnie. W międzynarodowym turnieju uczestniczyło 323 badmintonistów m.in. z Danii, Szwecji, Bułgarii, Estonii, Ukrainy, Indii, Turcji, Kanady, USA, Rosji, Gwatemali i Czech. Wśród najlepszych znalazła się w Anastasia Kchomih z Suwalskiego Klubu Badmintona. W grze pojedynczej w  II rundzie przegrała walkę o ćwierćfinał po bardzo ładnym, trzysetowym meczu z rozstawioną Martiną REPISKA[6] (Słowacja). O ćwierćfinał walczyła także druga zawodniczka SKB Litpol-Malow, Maria ULITINA, która uległa Simonie PILGAARD z Danii 13:21, 18:21. Podobnie jak Anastasia i Maria na drugiej rundzie gry pojedynczej zakończyła Zuzanna Jankowska.

Anastasia i Zuzana wspólnie w grze podwójnej osiągnęły wielki sukces, docierając do finału. W nim o złoto walczyły z rozstawionymi z "jedynką" w tym turnieju turczynkami Bengisu ERCETIN /TURNazlıcan INCI, które ostatecznie okazałą się lepsze, pokonując reprezentantki Polski 0:2 (11:21, 12:21).