Ścigali się po szutrowych drogach regionu

300 kolarzy rywalizowało w trzeciej edycja rajdu Sudovia Gravel

 

Niemal 300 uczestników wyjechało w miniony weekend na szutrowe drogi Suwalszczyzny, biorąc udział w trzeciej edycja rajdu Sudovia Gravel.

 

W dniach 19-21 maja odbył się jedyny transgraniczny wyścig w Polsce, rozgrywany w zdobywającej coraz większą popularność formule gravel, czyli ścigania się po drogach o nawierzchni szutrowej. W miniony piątek (19.05) z Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartowało niemal 300 kolarzy z Polski oraz Litwy, którzy rywalizowali w formułach : wyścig Ultra, czyli 434 km jazdy non stop, 3-dniowa etapówka oraz jednodniowy Klasyk poprowadzony po trasie drugiego etapu. Uczestnicy przejechali obszar Wigierski ego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Impreza miała charakter transgraniczny, gdyż kilkukrotnie uczestnicy wjeżdżali na teren Litwy. Dzięki temu trasa była jeszcze bardziej urozmaicona, a nasi sąsiedzi liczniej przybyli na start (ponad 50 osób). Malowniczy, ale wymagający teren wymagał pokonania ponad 5 tysięcy metrów przewyższenia.

 

Królewski format ULTRA wygrał czołowy polski zawodnik Grzegorz Czetyrko, który osiągnął czas 15 godzin i 15 minut na dystansie 434 km! Drugi był Radosław Gebiewski, a podium uzupełnił Tomas Morozovas z Litwy. Wśród kobiet najszybsza była Zuzanna Kownacka, przed Martą Raszkiewicz oraz Anną Kluczek-Kollar. Wyścig etapowy rozstrzygali między sobą uczestnicy z Polski i Litwy. Po pięknej sportowej walce do ostatnich metrów najszybszy okazał się Litwin Elijus Civilis. Polacy uzupełnili drugi i trzeci stopień podium. Wśród pań rywalizację zdominowała Ewelina Cywińska. Klasyk jednodniowy również okazał się areną pięknej sportowej walki. Zaledwie o minute z polskimi zawodnikami wygrał Tadas Malinauskas. Wśród Pań zwycięstwo na swoje konto zapisała Magdalena z Bielawiec.

 

Dodaj komentarz