Pierwsze zwycięstwo Ślepska z GKS Katowice

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 2:3

W zaległym meczu 13. kolejki PlusLigi, siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli po pięciosetowym pojedynku z GKS-em Katowice 3:2.

Długi bój stoczyli w piątek (25.02) w katowicach siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Długi, ale zakończony pierwszym zwycięstwem suwalczan w dotychczasowej historii bezpośrednich rywalizacji obu ekip w PlusLidze. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza spotkanie rozpoczęli od pewnogo zwycięstwa 25:18, by w kolejnym secie przegrać również do 18. W trzecim secie goście znów objęli prowadzenie (25:20), ale gospodarze wryównali (25:22) i o zwycięstwie zadecydować miał tie-break. W nim, po wyrównanej walce, ostatecznie lepsi okazali się biało-niebiescy, wygrywając 18:16 i inkasując dwa punkty. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania, wybrany został Bartłomiej Bołądź, atakujący biało-niebieskich, który zapisał na swoim koncie aż 31 punktów.

5 marca biało-niebiescy zmierzą się z Projektem Warszawa. Warszawianie mają swoje problemy, którzy podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza będą chcieli wykorzystać. Początek rywalizacji w stolicy o godzinie 20:30. Transmisję wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport.