Karatecy z kwalifikacjami do Mistrzostw Europy

Jolanta Płońska i Tomasz Kluczyński wywalczyli kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate

Jolanta Płońska i Tomasz Kluczyński wywalczyli kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin podczas niedzielnych (19.09) zawodów w Ełku.

 

Na starcie stanęło 180 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite, w kategoriach wiekowych kadeta (15-16 lat), juniora (17-18 lat), młodzieżowca (18-20 lat) oraz seniora. Suwałki wystawiły dwoje zawodników: kadetkę Jolantą Płońską i juniora Tomasza Kluczyńskiego. Jola walczyła w kumite +65 kg, a Tomek startował w kata i walczył w kumite do 65 kg. 

 

Zawodnicy aby uzyskać kwalifikację do startu na Mistrzostwach Europy musieli dotrzeć do finału, czyli zająć pierwsze albo drugie miejsce. Suwalskiej dwójce to się udało, Jola i Tomek zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach kumite i to pozwala im wystartować na Mistrzostwach Europy, które mają się odbyć w Rumunii 13-14 listopada. Tomek zajął dodatkowo trzecie miejsce w kata, ale ten medal nie dał mu kwalifikacji do startu w tej konkurencji. Na zawodach byli też obecni Jarosław i Ada Anzulewicz, jako sekundanci zawodników, a shihan Marek Krejpcio wystąpił w zespole sędziowskim. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

 

1 Komentarzy

Anonymous

22/09/2021

gratulacje suwalscy karatecy pozdrawia cały suwalski klub karate kyokushin 

Dodaj komentarz