Festiwal Siły w Suwałkach

Festiwal Siły w Suwałkach

 

Pojedynek czołowych polskich strongmanów odbył się w niedzielę (07.08) na Stadionie Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach.

 

Drugiego dnia Jarmarku Kamedulskiego, który od soboty (06.08) odbywał się w mieście, na stadionie lekkoatletycznym widzowie mieli okazję zobaczyć prawdziwy pokaz siły. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz firmę MAJSTER Centrum Narzędziowe wydarzenia pod nazwą MAJSTER FESTIWAL SIŁY. Impreza powróciła po dwuletniej, pandemicznej przerwie. Do Suwałk przyjechali zawodnicy zaliczani do elity polskiej sceny strongman w tym m.in: Jakub Szczechowski, Tomasz Lademann, Dariusz Wejer, czy Mariusz Dorawa. Zawodnicy w ramach pojedynku wzięli udział w widowiskowych konkurencjach. Wśród nich był tak zwany "spacer farmera” z walizkami o masie 145 kg, przetaczanie 320 kg opony, przenoszenie tarczy ważącej 150 kg, czy też tzw. „martwy ciąg” na platformie o masie 260 kg. Tak jak w poprzednich latach nad przebiegiem konkurencji będzie czuwał Grzegorz Skowroński, znany w regionie i nie tylko były zawodnik sportów siłowych,  m.in. Mistrz Świata Strongman do 106 kg ARNOLD’S CLASSIC 2016 (Floryda, USA).

 

Zaciętą rywalizację wygrał Oskar Ziółkowski, drugie miejsce z różnicą zaledwie 1 punktu zajął Tomasz Lademann. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Dariusz Wejer.

 

Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu był Robert Burneika, znany jako „Hardkorowy Koksu” - były strongman, a obecnie popularny influencer i zawodnik MMA. Kolejnym gościem była Paula Gorlo, która zapisała się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Pochodząca z Suwałk sportsmenka, z zawodu stomatolożka, 9 września ubiegłego roku wykonała ogromną liczbę podciągnięć na drążku - 4081w ciągu 24 godzin, deklasując poprzednika o 344 powtórzenia.

 

Organizatorzy zadbali również o szereg atrakcji dla najmłodszych widzów wydarzenia.

 

Dodaj komentarz