Drugie zwycięstwo Wigier w sezonie

Wigry Suwałki - Sokół Ostróda 1:0

Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowały w środę (18.08) suwalskie Wigry, które na własnym obiekcie 1:0 pokonały Sokół Ostródę.

W weekend skromne, jednobramkowe zwycięstwo nad Olimpią Elbląg, wczoraj, również po jednym golu, kolejne trzy punkty. Wigry Suwałk za sobą mają już nieudany początek sezonu w II Lidze i teraz znajdują się na zwycięskiej ścieżce. Wigry przeważały od samego początku spotkania. Suwalczanie mogli wyjść na prowadzenie już w 3. minucie meczu, ale strzał Denisa Gojko okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później, bo już w 8. minucie swoją okazję miał Kosei Iwao. W 35. minucie do głosu w końcu doszli przyjezdni. Strzał Skóreckiego z rzutu wolnego obronił jednak debiutujący w pierwszym zespole Piotrek Słowikowski.

Po przerwie gospodarze znów ruszyli do ataku w poszukiwaniu pierwszej bramki. W 57. minucie próbował Patryk Mularczyk, ale po rykoszecie piłka wypadła na rzut rożny. Upragniona bramka padła dopiero na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Świeżo wprowadzony na murawę Mikołaj Randak dograł piłkę w pole karne do Kamila Adamka, a snajper wyłożył futbolówkę dla João Augusto. Napastnik dokładnie przymierzył i dał swojej drużynie prowadzenie. Wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie i podopieczni Dawida Szulczka mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Kolejny mecz biało-niebieskich w najbliższą niedzielę 22. sierpnia o godzinie 19.00. Wigry Suwałk w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Rzeszowianie będą trudnym rywalem, co pokazały już cztery pierwsze kolejki, w których najbliższy rywal Wigier zanotował same zwycięstwa.