25 medali pływaków z Suwałk

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w suwalskim Aquaparku

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-latków odbywały się w dniach 19 i 20 marca w suwalskim Aquaparku. 

 

Ze względu na trudny okres pandemii i małą liczbę organizowanych imprez tego typu, organizator zawodów  - MUKS Olimpijczyk Suwałki, w porozumieniu z PZP, rozszerzył listę uczestników o dzieci lat 11 i młodszych, oraz juniorów lat 14 i starszych. W zawodach uczestniczyło 300 zawodników z 13 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

Suwalski klub do rywalizacji wystawił 79 zawodników. Pomimo obostrzeń i utrudnień treningowych zawodnicy z naszego klubu zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając 25 medali, w tym 6 złotych , 6 srebrnych, 13 brązowych, plasując się na 5 pozycji w klasyfikacji medalowej. Zwycięzcą został klub MKS Juvenia Białystok zdobywając 34 medale w tym 15 złotych. Większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, najmłodsi mieli możliwość konkurowania ze starszymi kolegami, a starsi solidny trening przed zbliżającymi się już za tydzień zawodami Grand Prix Polski w Lublinie. Pełna lista zajmowanych pozycji przez zawodników pod linkiem: 

http://live.megatiming.pl/domoradzka/2021/03_20_suwalki/wyniki.pdf.

 

Dodaj komentarz