Śmiertelny wypadek na obwodnicy Augustowa

W zderzeniu samochodu ciężarowego z osobówką zginął mężczyzna. 

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (11.01) rano na obwodnicy Augustowa. W zderzeniu samochodu ciężarowego z osobówką zginął mężczyzna. 

 

Informację o zdarzeniu drogowym na DK 8 w okolicy miejscowości Janówka w gminie Augustów, policjanci otrzymali dziś o godzinie 6:50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym. 37-letni kierowca osobowego Forda niestety zginął. 34-letni kierowca tira Volvo, obywatel Białorusi, był trzeźwy. Wiadomo też, że kierowcy podróżowali sami. Jak informują mundurowi, samochody osobowe powinny kierować się na "starą ósemkę". Ciężarówki czekają.

 

Foto: KPP Augustów

2 Komentarzy

Dobrze by było naciskać na ludzi którzy mają władzę decydować w takich sprawach, aby przebudować ten odcinek obwodnicy Augustowa do drogi dwujezdniowej o dwóch pasach ruchu. Nie koniecznie musiałaby to być ekspresówka, nawet jako droga krajowa mogła by zostać, aby tylko miała dwa pasy ruchu w każdą stronę. Tam często dochodzi do wypadków, jedna jezdnia w połączeniu z długimi łukami powoduje że wyprzedzanie jest niebezpieczne. To prawda, można po prostu nie wyprzedzać na tym odcinku, ale każdy z nas wie jak wygląda rzeczywistość i jak jeździmy. 

Z wcześniejszej wiedzy jaką przekazywała Generalna Dyrekcja droga ta miała po oddaniu S-ki na Ełk służyć tylko autom osobowym , ciężarówki na Białystok miały jechać przez Ełk lub od węzła Wysokie , ale jak widać były to tylko bajki .

Dodaj komentarz