Kierowcy dopytują co z tankowaniem CNG w Suwałkach

Tankowanie na stacji CNG przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Suwałkach

Wciąż nie wiadomo kiedy osoby prywatne będą mogły zatankować swoje pojazdy na stacji z gazem CNG przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Suwałkach. 

 

Choć od momentu odbioru stacji minęło już wiele czasu, stacja wciąż obsługuje jedynie autobusy miejskie. Zgodnie z założeniami miała być ona dostępna również do tankowania gazem samochodów prywatnych. Do dnia dzisiejszego takiej możliwości wciąż nie ma, na co zwracają uwagę sami mieszkańcy. 

- Stacja została odebrana już bardzo dawno i nadal nie ma możliwości tankowania tego paliwa. PGK mówi że to nie ich stacja i to ich nie obchodzi i odsyła do PGNiG. Stacja miała być dostępna również dla aut prywatnych. Ja osobiście posiadam auto zasilane takim gazem i nie mogę go zatankować. Wielu ludzi liczyło że będą mogli korzystać z tego ekologicznego paliwa i przyczynią się do redukcji emisji szkodliwych spalin - poinformował nas czytelnik.

Właścicielem stacji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które poinformowało, że na ten moment nie może podać żadnej konkretnej daty. 

- Obecnie ze stacji tankowania CNG w Suwałkach mogą korzystać wyłącznie autobusy miejskie. Udostępnienie stacji dla innych użytkowników jest planowane, jednak na tym etapie jego termin nie jest możliwy do określenia. W momencie udostępnienia stacji, poinformujemy o tym fakcie - przekazał Rafał Pazura, rzecznik prasowy Departamentu Komunikacji PGNiG.

1 Komentarzy

ekologiczny

19/01/2022

Niestety to przykre że miasto zadbało tylko o własne interesy inwestując w autobusy CNG podpierając się ekologią, wielu świadomych ekologicznie  ludzi chętnie by przyczyniło się do zmniejszenia emisji spalin zmieniając auta na te zasilane CNG. W innych miastach nie ma z tym problemu i paliwo jest dostępne dla wszystkich. Białystok też buduje taką stacje i lada moment będzie ona dostępna dla wszystkich. Wystarczy zainteresować się i tematem i ruszyć procedury, a nie zwalać jeden na drugiego.

 

Dodaj komentarz