Spotkanie z Martą Taraszkiewicz - ilustratorką książki “Konopnicka na cały rok”

Marta Taraszkiewicz – ilustratorka i malarka związana z Suwalszczyzną

 

Spotkanie z Martą Taraszkiewicz, ilustratorką książki “Konopnicka na cały rok” odbędzie się w sobotę 6. kwietnia w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. 

 

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w imieniu ilustratorki książki “Konopnicka na cały rok” – Marty Taraszkiewicz zaprasza 6 kwietnia w godz. 12.00-14.00 na kameralne spotkanie w bibliotecznej Galerii Zaułek (ul. E.Plater 33a). Będzie to miła okazja do poznania się, kupienia bądź odebrania zamówionej wcześniej książki i wpisania dedykacji.

 

„Konopnicka na cały rok” nie jest zwyczajnym tomikiem poezji dla dzieci. W tej książce piękne opisy przyrody zawarte wierszach Konopnickiej i codzienne życie sympatycznej rodziny przedstawionej przez Martę Taraszkiewicz przeplatają się ze sobą tworząc bogatą, obrazkową opowieść, która prowadzi nas przez kolejne pory roku. Poza klasykami takimi jak „Nasza zima zła” czy „Niezapominajki” znajdziesz w niej też mniej popularne utwory wpisujące się w tematykę rozkwitającej wiosny, słonecznego lata, płodnej w dary jesieni czy mroźnej zimy.

 

Wszystkie ilustracje zostały namalowane ręcznie przy użyciu farb akwarelowych i kredek. A na każdej z nich spostrzegawcze oczy małego czytelnika znajdą ukrytego gdzieś małego gościa w spiczastej czapeczce. Bo jak sama Konopnicka napisała: ..”krasnoludki są na świecie” Książka powstała w ramach stypendium Miasta Suwałki.

 

Marta Taraszkiewicz – ilustratorka i malarka związana z Suwalszczyzną, dumna mama. Tworzy ręcznie malowane ilustracje skierowane do dzieci, choć nie tylko Od lat zakochana w akwarelach, ich urokliwej delikatności i nieprzewidywalności. Jej prace mają charakter baśniowy, głównie przedstawiają naturę, skąpany w niebieskościach świat podwodny i dziecięcą radość. W ramach założonej przez siebie marki Tararira publikuje i sprzedaje swoje prace w Internecie.
 

Dodaj komentarz