Spotkanie z Krzysztofem Skłodowskim w Muzeum

O swojej pasji i zamiłowaniu do historii w mundurze opowie history i muzealnik

O swojej pasji i zamiłowaniu do historii w mundurze opowie w środę (08.06) w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach historyk i muzealnik Krzysztof Skłodowski.


Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają po przerwie na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego wydarzeniom i ludziom, którzy wpisali się w dzieje naszego miasta i regionu. Tym razem o swojej pasji i zamiłowaniu do historii w mundurze opowie Krzysztof Skłodowski - historyk, regionalista, pracownik Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Zajmuje się głównie historią Suwałk i Suwalszczyzny w XX wieku, a zwłaszcza wydarzeniami lat 1918-1920 oraz dziejami oddziałów garnizonu Suwałki. Jest autorem, współautorem i redaktorem kilkunastu książek i artykułów naukowych, wystaw muzealnych, przewodników questowych, gier popularyzujących historię Suwałk oraz inicjatorem działań z zakresu rekonstrukcji historycznej i, historii ożywionej".

- Już ponad 20 lat jestem historykiem i muzealnikiem. Zajmuję się historią Suwalszczyzny, a zwłaszcza wojska. Ciągle to lubię i ciągle sprawia mi to przyjemność. Wystawy, książki, od 2000 roku Piknik Kawaleryjski, a później jazda konna jako kawalerzysta. Od kilkunastu lat próbuję też opowiadać historię inaczej – tak by była „ożywiona" i bliższa ludziom przez rekonstrukcje, questy i gry miejskie. Prawie pięć lat noszę oliwkowy beret i służbę oraz suwalskie koszary poznaję od środka. Skąd moja pasja do historii? Co łączy historię i mundur? Nad czym teraz pracuję? Opowiem podczas spotkania - zapraszam serdecznie Krzysztof Skłodowski

Początek spotkania w środę 8. czerwca o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Suwałki.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz