Staż dla koordynatorów wolontariatu

Staż dla koordynatorów wolontariatu

Jesteś członkiem organizacji/instytucji, która działa na terenie województwa podlaskiego? Chciałbyś zajmować się wolontariuszami w swojej organizacji i zostać koordynatorem wolontariatu, ale brakuje Ci praktyki?

 

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji, koordynatorów wolontariatu z woj. podlaskiego, do wzięcia udziału w stażu rozwojowym, który pomoże rozwinąć kompetencje w zakresie organizowania i koordynowania wolontariatem. Staż jest szczególnie dedykowany osobom, które dopiero wdrażają się w działanie na rzecz innych oraz tym które mają wiedzę teoretyczną dotyczącą koordynowania wolontariatem (np. przeszli szkolenie da koordynatorów), ale niewielkie doświadczenie i potrzebują praktycznego wsparcia, inspiracji, zweryfikowania wiedzy i dostosowania jej do potrzeb swojej organizacji/instytucji. Podczas staży, koordynatorzy poznają funkcjonowanie placówek od strony organizacyjnej, a także nabędą praktycznych umiejętności niezbędnych w pracy koordynatora wolontariatu. Staż będzie opierał się głównie na tematach związanych z:

 

  • rekrutacją wolontariuszy
  • komunikacją z wolontariuszami
  • metodami ewaluacji pracy wolontariuszy
  • motywowaniem i nagradzaniem
  • wolontariatem akcyjnym i długoterminowym
  • rolą koordynatora wolontariatu jako lidera.

 

Staż obejmuje 15 godzin i odbywa się pod okiem doświadczonych koordynatorów z wybranych podlaskich organizacji i instytucji.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października br., e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl Szczegóły: Anna Ruszewska, tel. 087 565 02 58.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Staże realizowane są w ramach Regionalnego Partnerstwa dla Wolontariatu i dofinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

ew

Dodaj komentarz