Sprawdzone sposoby na komary

Sprawdzone sposoby na komary

 

Dla wielu osób komary są najbardziej irytujące ze wszystkich latających owadów. Jeśli nie znosisz ich swędzących ukąszeń, które sprawiają, że chcesz zedrzeć z siebie skórę… warto zastosować sprawdzone sposoby na komary.

 

Dlaczego komary są niebezpieczne?

Samice komarów mają ssawki, które są przystosowane do przebijania skóry zwierząt i wysysania ich krwi. Samo w sobie jest to nieco przerażające, ale komary mogą być głównym nosicielem kilku poważnych chorób. Choć to dość rzadkie w Polsce mogą roznosić malarię, denga, Zika, różne rodzajów zapalenia mózgu, a nawet wirus Zachodniego Nilu.

 

Komary zwykle składają jajeczka w nieruchomej wodzie, jak jeziora, stawy, bagna i mokradła. Niektóre gatunki komarów mogą również wykorzystywać stojącą wodę, która powstaje w wyniku opadów deszczu, śniegu lub nawadniania w rolnictwie. Dlatego właśnie co roku musimy mierzyć się z powrotem tych niemiłych zwierzątek.

 

Jakie są najprostsze sposoby przeciw komarom?

Jednym z najbardziej kluczowych i skutecznych sposobów eliminacji komarów i zapobiegania ich powrotowi jest zatem po prostu usunięcie stojącej wody na podwórku. Komary mogą złożyć swoje jaja w prawie każdym stojącym zbiorniku wodnym, w tym w wiadrze, pniaku drzewa, stawie lub basenie. Upewnij się, że na wiosnę na Twoim podwórku nie ma takich miejsc ze stojącą wodą, a jeśli masz takie miejsca możesz użyć środków larwobójczych — sprawdź preparaty na komary w sklepie Ihaa, by znaleźć środki ograniczające rozmnażanie się komarów.

 

Zapchane rynny i rowy melioracyjne są również pełne organicznych składników odżywczych, jak liście i patyki, co stanowi doskonały dom dla larw komarów. Należy je oczyścić lub, jeszcze lepiej, całkowicie usunąć, jeśli jest to możliwe.

 

Moskitiery

Moskitiery to kolejne skuteczne rozwiązanie pozwalające utrzymać komary na dystans, zwłaszcza w nocy, kiedy śpimy. Możesz powiesić moskitierę nad łóżkiem lub w oknach, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do domu, jednocześnie umożliwiając cyrkulację powietrza. Sprawdź moskitiery w sklepie Ihaa, by znaleźć bezpieczną i nietoksyczną opcję, która może zapewnić skuteczną ulgę w zmaganiach z komarami.

 

Preparaty na komary i świece zapachowe

W ofercie sklepu ihaa znajdziesz różnie preparaty na komary — środki owadobójcze oraz repelenty odstraszające te stworzenia. Świece zawierają olejek z trawy cytrynowej, którego zapach komary uznają za nieprzyjemny. Umieszczenie świeczek na balkonie lub w centrum stołu jadalnego może pomóc w ograniczeniu problemów z komarami. Podobnie kadzidełka czy tzw. spirale mogą te pomóc w rozsiewaniu zapachów miłych dla ludzi, ale wstrętnych dla komarów.

 

Innym sposobem na rozwiązanie problemu komarów jest wprowadzenie naturalnych drapieżników do ekosystemu. Współpracuj z miejscowym nadleśnictwem — w stawach i jeziorkach można ponownie wprowadzić żaby i ropuchy, a nawet w blokowiskach można rozwiesić domki dla nietoperzy i ptaków jak jerzyki.

 

Jak widać, w walce z komarami istnieje wiele skutecznych sposobów, które warto wypróbować, aby uniknąć uciążliwych ukąszeń i ograniczyć ryzyko chorób przenoszonych przez te owady. 

 

Materiał zewnętrzny

1 Komentarzy

Zasiejcie maciejkę  na swoich balkonach , działkach , ogrodach to odstrasza komary i daje super zapach wieczorami 

Dodaj komentarz