Nie daj się oszukać na zakładach - zaufane strony bukmacherskie

Nie daj się oszukać na zakładach - zaufane strony bukmacherskie

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto futbolu czyli Mistrzostwa Świata w Katarze. Dla wielu fanów to także okazja do stawiania zakładów bukmacherskich. Obecnie rzadziej odwiedzamy bukmacherów w stacjonarnych punktach a zdecydowanie częściej szukamy stron internetowych z zakładami bukmacherskimi online. Jednak nie wszystkie strony oferują legalne zakłady. Jak sprawdzić czy mamy do czynienia z zaufaną stroną?

 

Jak znaleźć zaufane strony z zakładami?

Zaufany bukmacher musi działać w Polsce legalnie. Oznacza to, że bukmacher  musi uzyskać odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów. Na całe szczęście mamy do czynienia z uregulowana branżą, dzięki czemu bukmacherzy działają według przepisów, które chronią klientów firm bukmacherskich.

 

Lista zaufanych bukmacherów, którzy legalnie działają w Polsce  stale się poszerza, obecnie jest to już ponad 20 firm. Takie wiarygodne zestawienia znajdują się często w porównywarkach bukmacherskich m.in w popularnym serwisie bukmacherzyonline.com, Znajdziemy tam również porady jak samodzielnie sprawdzić bukmachera czy na co zwrócić uwagę podczas naszych poszukiwań.

 

Jak sprawdzić czy strona bukmachera jest bezpieczna?

Jeśli chcecie samodzielnie przeszukać internet, jest  kilka innych rzeczy, które pomogą Wam ocenić, czy strona na która trafiliście jest godna zaufania:

 

  1. Numer licencji Ministra Finansów widoczny na stronie bukmachera

Każdy bukmacher posiadający licencję polskiego Ministra Finansów z pokazuje taką informację na swojej stronie. Dodatkowo znajdziecie tam też pełną nazwę urzędową spółki zarejestrowanej w Polsce oraz numer polskiego zezwolenia na prowadzenie działalności bukmacherskiej. Zwykle jest on podany w stopce lub w dziale „O firmie”/„O nas”, albo w regulaminie serwisu. Brak informacji o numerze licencji, albo posługiwanie się licencją innego kraju oznacza, że strona  bukmachera jest nielegalny w Polsce.

 

  1. Adres strony, który zawiera nazwę bukmachera na domenie z końcówką pl

Zgodnie z ustawą każdy bukmacher musi udostępniać stronę, która jednoznacznie wskazuje właściciela czyli zawierać nazwę marki. Wyjątek stanowią sytuację, kiedy adres jest już zajęty. Za regułę przyjęto wtedy dodanie litery “e” przed nazwą, jak np. efortuna.pl. Każdy adres  zamieszczony na innej domenie, a tym bardziej zawierający podejrzane elementy jak liczby czy dodatkowe elementy jednoznacznie wskazuje na nielegalnego bukmachera.

 

  1. Rejestr nielegalnych stron bukmacherskich

Aby chronić polskich konsumentów przed nielegalnymi firmami Ministerstwo Finansów stworzyło narzędzie do walki z nielegalnymi serwisami bukmacherskimi pod nazwą „Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. Zostają do niego na bieżąco dodawane kolejne firmy, które nie posiadając specjalnego zezwolenia, oferują zakłady bukmacherskie. Jeśli w tym  spisie znajdziemy adres strony, z której chcieliśmy skorzystać, to jest pewne że jest nielegalna.

 

Dlaczego nielegalne strony są niebezpieczne?

Jest kilka istotnych przyczyn, dlaczego stawianie na nielegalnych stronach bukmacherskich może oznaczać kłopoty:

 

  • Przede wszystkim dlatego, że grozi nam utrata wszystkich wpłaconych pieniędzy. Rozpoczynając grę u bukmachera musimy zdeponować pieniądze, które przeznaczymy potem na zakłady. Nielegalny bukmacher może po prostu te pieniądze przejąć. Nielegalne firmy nie gwarantują bezpieczeństwa wpłaconych środków, a że zarejestrowane są poza granicami Polski, praktycznie nie ma możliwości na odzyskanie pieniędzy.
  • Po drugie rejestrując się u na stronie bukmacherskiej podajemy wszystkie dane osobowe wraz z kopią dowodu. Nikt nie zagwarantuje nam, że podane informacje nie zostaną wykorzystane w celu oszustwa skoro przekazujemy je nielegalnej firmie.
  • I wreszcie stawianie zakładów na nielegalnie działających stronach może oznaczać kłopoty z prawem. Jakie konsekwencje nam grożą? Gracze, którzy świadomie biorą udział w nielegalnych grach hazardowych, narażają się na grzywnę do 3 360 000 zł. Dodatkowo grozi im również kara nakładana przez Urząd Skarbowy.

 

Dlatego biorąc pod uwagę grożące kary finansowe, gra u nielegalnych bukmacherów zupełnie się nie opłaca. Warto wybrać zaufanych bukmacherów!

 

Zakłady bukmacherskie dozwolone są od 18 lat i mogą wiązać się z ryzykiem uzależnienia. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany.

Dodaj komentarz