Kursy pedagogiczne online – ile kosztują i dlaczego warto się na nie zapisać?

Kursy pedagogiczne online – ile kosztują i dlaczego warto się na nie zapisać?

 

Kursy pedagogiczne są przeznaczone dla osób, które ukończyły studia wyższe i planują karierę zawodową w branży oświatowej. W wielu przypadkach są wręcz obowiązkowe, aby móc rozpocząć pracę w przedszkolu, szkole oraz placówce specjalnej lub integracyjnej. Jeżeli nie masz możliwości uczęszczać na zajęcia odbywające się stacjonarnie, możesz zdecydować się na realizację jednego z kursów pedagogicznych online. Ile kosztuje nauka w formie e-learningu i czy jest dobrym wyborem?

 

Cena kursów pedagogicznych online – ile kosztują?

Cena kursów pedagogicznych online jest uzależniona od wybranej specjalizacji. Najtańsze szkolenia organizowane za pośrednictwem platformy e-learningowej kosztują około 1200-1500 zł. Z kolei kursy pedagogiczne dla nauczycieli, w tym te obejmujące przygotowanie pedagogiczne, teoretyczne przedmioty zawodowe czy wczesne nauczanie języka obcego, często wiążą się z wydatkiem rzędu 1500-3800 zł.

 

Zalety kursów pedagogicznych online – czy warto wybrać jeden z nich?

Największą zaletą, którą może pochwalić się każdy kurs pedagogiczny online, jest forma zajęć. Dzięki temu, że odbywają się one na platformie e-learningowej, czyli przez internet, można zdobywać wiedzę i kwalifikacje w dowolnym miejscu i dogodnym czasie. To często jedyne rozwiązanie dla osób aktywnych zawodowo, które nie mają możliwości uczęszczania na zajęcia stacjonarne.

 

Kursy pedagogiczne online są prowadzone zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej oraz zapewniają kompleksowe przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą. Dużą część godzin zawartych w tego typu szkoleniach stanowią praktyki zawodowe, które pozwalają na wykorzystanie zdobytej wcześniej wiedzy w placówce oświatowej i zdobycie doświadczenia jeszcze przed zakończeniem nauki.

 

Oczywiście, dostępne są kursy pedagogiczne online z certyfikatem. Wydawane przez placówkę dokumenty są zgodne z wytycznymi MEN i otwierają absolwentom drzwi do kariery w branży oświatowej – szkołach, przedszkolach czy placówkach systemu oświaty.

 

O czym warto wiedzieć przed zapisaniem się na kurs pedagogiczny online?

Jeżeli chcesz zapisać się na jeden z kursów pedagogicznych online, to wybierz instytucję  oświatową, która jest wpisana do ewidencji szkół i placówek. To na przykład Centrum Doskonalenia Zawodowego, którego bogatą ofertę kursów online znajdziesz na stronie Epedagog.edu.pl. Wybierając zaufaną, spełniającą wymogi rozporządzenia dotyczącego oświaty placówkę, masz pewność, że realizowany program będzie zgodny z obowiązującymi wytycznymi, a uzyskany certyfikat będzie uprawniać cię do pracy w wybranym zawodzie.

 

Co więcej, aby móc uczęszczać na kurs pedagogiczny online niezbędne jest wcześniejsze ukończenie szkoły wyższej (dyplom jest wymagany na etapie rekrutacji). Jak się jednak okazuje, nie są one zarezerwowane wyłącznie dla nauczycieli. Coraz częściej na kursy pedagogiczne online z certyfikatem zapisują się także kadry prowadzące szkolenia z ratownictwa wodnego oraz osoby szukające pracy w placówkach systemu oświaty.

 

-

Dodaj komentarz