Jaką karmę hipoalergiczną dla psa wybrać?

Jaką karmę hipoalergiczną dla psa wybrać?

 

Intensywne drapanie się, podrażnienie skóry, biegunki, zaparcia, trudno gojące się rany na łapach mogą wskazywać na alergię pokarmową zwierzęcia. Aby potwierdzić lub zaprzeczyć tym przypuszczeniom, wizyta u weterynarza jest niezbędna. Gdy okaże się, że Twój czworonożny przyjaciel jest alergikiem, konieczna będzie zmiana nawyków żywieniowych pupila i całkowite wyeliminowanie szkodliwych substancji z pożywienia. Jaka karma wtedy się sprawdzi?

 

Najczęściej uczulające psy substancje

 

Nie wszystkie karmy dla zwierząt są warte polecenia. Część z nich jest wytwarzana z bardzo słabej jakości produktów. W ich składzie znajdziemy odpady rzeźnicze, takie jak wymiona, resztki kopyt, pazury i dzioby. Ponadto są wypełniane sztucznymi, często uzależniającymi wzmacniaczami smaku i mieszankami zbożowymi.

 

A to właśnie chemiczne dodatki i zboża podrażniają układy pokarmowe naszych podopiecznych. Karma tego typu nie tylko nie spełnia zapotrzebowania organizmów na składniki odżywcze, ale i przyczynia się do ich degradacji. Dlatego karmy dla psów alergików sprawdzą się nie tylko u czworonogów, mających żołądkowe kłopoty. To właśnie ten rodzaj pożywienia niejednokrotnie stanowi pewność, że nie podajemy zwierzęcemu przyjacielowi czegoś niewłaściwego.

 

Karma sucha czy mokra dla psa z alergią?

 

Zarówno karmy suche jak i mokre mają wady oraz zalety. Dlatego najbardziej kompleksowym rozwiązaniem, dodatkowo urozmaicającym codzienny jadłospis zwierzęcia, jest stosowanie jednych i drugich. Sklep Psia Kość oferuje różnorodne produkty, w tym i gotowe zestawy, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

 

Karmy mokre najlepiej odpowiadają naturalnym nawykom żywieniowym czworonoga. Konsystencja pasty, galaretki i mięska w sosie skusi niejednego łasucha. Z kolei karma sucha dostarcza większej ilości energetycznej, ma korzystny wpływ na zęby i dziąsła oraz odpowiada potrzebom gryzienia pupila.

 

Sprawdzone karmy dla psów alergików

 

Karma dobrej jakości dla psa musi bazować na mięsie (w tym i podrobach), które powinny stanowić przynajmniej pięćdziesiąt procent składu. Ponadto dodatkowe kwasy Omega-3 i prebiotyki pozwalają zmniejszać stany zapalne, stabilizują pracę jelit oraz zapobiegają biegunkom. Ma to szczególne znaczenie dla czworonogów z alergiami.

 

Jednym z dobrych wariantów, sprawdzających się w miseczce wielu pupili, jest karma dla psa Brit Care. Nie zawiera ona glutenu, soi, konserwantów i barwników. Dlatego minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości żołądkowych.

 

Innymi karmami, wartymi polecenia są:

 

  • Dolina Noteci – dedykowana alergikom linia smakowa bazuje w całości na monobiałkowym źródle energii. 
  • Arcana Genesis – idealne uzupełnienie mięsa, stanowiącego bazę prawidłowego jadłospisu z subtelną dawką warzyw i owoców. 
  • Wiejska Zagroda – rodzimy rynek także obfituje w karmy dobrej jakości. Ta jest jedną z nich: lekkostrawna, bazująca na łatwo przyswajalnym białku.
  • Eden – prawdziwe niebo w zwierzęcym pyszczku. Prawdziwy rarytas, w pełni dostosowany do nawet najdelikatniejszych układów trawiennych czworonożnych przyjaciół. Ponadto zawiera dodatki wzmacniające organizm oraz układ kostny, moczowy. 

 

Materiał zewnętrzny 

Dodaj komentarz