Czy regeneracja filtrów cząstek stałych ma sens?

Czy regeneracja filtrów cząstek stałych ma sens?

Jeśli chodzi o najskuteczniejszy sposób na odblokowanie filtra DPF i przywrócenie go do pełnej sprawności - nie ma lepszego niż regeneracja filtrów DPF. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że filtr cząstek stałych może być traktowany w różny sposób i warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby wybrać najlepszą możliwość.

 

  1. Na czym polega czyszczenie filtra cząstek stałych?
  2. Czy istnieją inne sposoby czyszczenia filtrów dpf?
  3. Dlaczego warto zadbać o regenerację filtrów dpf?
  4.  

 

Istnieje wiele różnych sposobów serwisowania filtra cząstek stałych. Może być to standardowa regeneracja dpf, ale też czyszczenie dpf może przybrać bardziej zaawansowane formy. Dowiedz się więcej i wybierz mądrze!

 

Na czym polega czyszczenie filtra cząstek stałych?

Regeneracja filtra cząstek stałych ma miejsce, gdy silnik nagrzewa się do wysokiej temperatury. Chodzi o to, by filtr dpf wypalił wszystkie cząstki stałe, które go zatkały. Proces jakim jest regeneracja filtra cząstek stałych można uruchomić za pomocą prostej instrukcji dla jednostki sterującej silnika. Jednak lepiej podobnie jak wtedy gdy chodzi o regenerację turbosprężarek, o której można więcej przeczytać tutaj: https://turbokrymar.pl/regeneracja-turbosprezarek-suwalki/ , czyszczenie filtra dpf również lepiej zostawić profesjonalistom. Chociaż zarówno aktywna, jak i pasywna regeneracja DPF pozbywająca filtr cząstek stałych jest zaprojektowana tak, aby przebiegała naturalnie, nie zawsze jest to możliwe dla wszystkich kierowców diesli, więc proces ten może być zainicjowany ręcznie przez specjalistów.

 

Czy istnieją inne sposoby czyszczenia filtrów dpf?

Inne metody czyszczenia, które mają doprowadzić filtry dpf do formy obejmują czyszczenie chemiczne lub strumieniem wody o dużej mocy. Taki sposób na zapchany filtr dpf służy do usuwania wszelkich pozostałości z filtra bez zmuszania DPF do wykonywania całej pracy. Profesjonalne warsztaty podejmujące się regeneracji filtrów cząstek stałych zwykle zapewniają wiele rodzajów usług czyszczenia DPF, w zależności od tego, która metoda będzie bardziej skuteczna dla danego pojazdu.

 

Dlaczego warto zadbać o regenerację filtrów dpf?

Zapchany filtr cząstek stałych to problem. Jeśli chcesz wydajnej jazdy z aktualnym filtrem dpf zadbaj o usuwanie pozostałości PM10, zwłaszcza jeśli kontrolki filtra dpf pokazują, że nie działa tak jak należy. Jazda z zapchanym filtrem cząstek stałych może prowadzić do większych awarii i tym samym wydatków. Czyszczenie filtra dpf to także usuwanie pozostałości oleju. Pamiętaj też, że mowa o filtrze cząstek stałych dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Generalnie czyszczenie dpf fap zawsze poprawia przyszłe funkcjonowanie i bezpieczeństwo. Dodatkowo, czystość dpf fap i katalizatorów zachowuje jakość metali szlachetnych filtra, poprawia ogólną wydajność i utrzymuje zdrowe środowisko silnika.

 

Materiał partnera

Dodaj komentarz