Nowoczesny sprzęt multimedialny dla augustowskich szkół

„Cyfrowa Gmina” z udziałem ministra Adama Andruszkiewicza

 

57 laptopów z oprogramowaniem i wyposażeniem, 37 zestawów komputerowych, projektory, monitory, skanery, tablice multimedialne, urządzenia wielofunkcyjne oraz rozbudowa portalu mieszkańca e-usługi – to efekt rządowego programu „Cyfrowa Gmina” w Augustowie, który już od tego tygodnia będzie służył mieszkańcom Augustowa.

 

W poniedziałek (28.11) w augustowskim ratuszu z udziałem Adama Andruszkiewicza – sekretarza stanu w Kancelarii Premiera, Posła na Sejm RP, Mirosława Karolczuka – burmistrza Augustowa oraz Alicji Dobrowolskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej w Augustowie odbyło się przekazanie zakupionego sprzętu multimedialnego dyrektorom augustowskich szkół.

- Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj przekazać dyrektorom SP nr 2 im. Zygmunta Augusta, SP nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, SP nr 4 im. Marii Konopnickiej i SP nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie nowoczesny sprzęt, który będzie codzienne służył augustowskim uczniom i nauczycielom. To wsparcie w ramach programu „Cyfrowa Gmina” dla Augustowa jest warte prawie 900 tysięcy złotych i w 100% finansowane ze środków rządowego programu – powiedział minister Adam Andruszkiewicz.

- Szkoły zgłosiły nam swoje zapotrzebowanie sprzętowe. Jedne potrzebowały komputerów, a inne rzutników. Dzisiejsza sytuacja związana z rozwojem nowych technologii, rynku IT i wzrostem znaczenia cyberbezpieczeństwa wymaga realizacji takich programów jak „Cyfrowa Gmina” zarówno przez samorząd jak i szkoły. Dziękuję Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi za współpracę przy rozwoju cyfrowym naszego pięknego Miasta – zaznaczył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

- Chcemy zachęcać uczniów do tego, żeby rozwijali się w zakresie informatyki, ponieważ jest to coraz bardziej pożądany zawód na rynku pracy, a także ogromna szansa dla rozwoju Augustowa. Do tego niezbędny jest porządny sprzęt, który dzisiaj przekazujemy. Uczniowie i nauczyciele augustowskich szkół są ambitni i chcą pracować na nowoczesnym sprzęcie zdobywając w ten sposób wiedzę i przydatne umiejętności – dodał minister Adam Andruszkiewicz.

W ramach dotacji w wysokości niespełna 900 tysięcy złotych zakupiono również sprzęt służący do rozwoju cyfryzacji Urzędu Miejskiego w Augustowie, a także zwiększono poziom cyberbezpieczeństwa jednostek miejskich. Rozbudowany o płatności elektroniczne zostanie również portal e-mieszkańca w Augustowie, dzięki czemu każdy mieszkaniec Augustowa będzie mógł załatwić więcej spraw urzędowych nie wychodząc z domu. Laptopy i zestawy komputerowe oraz innego rodzaju sprzęt ma trafić do augustowskich szkół już w tym tygodniu. Jak mówią dyrektorzy, zwiększy to poziom edukacji, ponieważ wykorzystywane dotychczas urządzenia były przestarzałe.

 

Dodaj komentarz