Karol Korneluk kandydatem na prezydenta Suwałk

komitet wyborczy "Wspólne Suwałki". Karol Korneluk kandyduje na prezydenta

 

Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni i Nowa Lewica utworzyły komitet wyborczy "Wspólne Suwałki", których kandydatem na prezydenta miasta został wiceprzewodniczący Rady Miasta Suwałki Karol Korneluk. 

 

Konferencja prasowa Komitetu Wyborczego "Wspólne Suwałki" odbyła się w piątek (16.02) w Suwałkach. Podczas spotkania z mediami przedstawiony został kandydat na prezydenta Suwałk oraz część kandydatów z poszczególnych okręgów na radnych Rady Miasta Suwałki. W skład "Wspólnych Suwałk" wchodzą przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Nowej Lewica. - Jesteśmy mieszkańcami jednego miasta. Połączyły nas wspólne cele i marzenia - mówiła na wstępie Anna Naszkiewicz, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Suwałkach, która przedstawiła pokrótce kandydata. 

- Kandydatem na Prezydenta Suwałk został Karol Korneluk. To 44-letni społecznik i samorządowiec od 2004 roku związany z administracją publiczną, a obecnie pracownik administracji samorządowej. Od 2014 roku radny Rady Miejskiej w Suwałkach. Obecnie jej wiceprzewodniczący. Absolwent Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci - przekazała Naszkiewicz. 

Kandydat swój staż pracy w administracji rozpoczął w 2004 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biurze Powiatowym w Suwałkach. Obecnie jest kierownikiem Zespołu Obiektów w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W latach 2013-2016 przewodniczył pracom Rady Nadzorczej Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przez wiele lat był członkiem związku zawodowego, kierował również jego pracami jako Przewodniczący do 2019 roku. Jest wieloletnim członkiem Suwalskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, uczestniczy w pracach Zespołu ds. Zdrowia Publicznego oraz jest członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach.

- Nasze wspólne Suwałki będą zdrowe, bezpieczne, uśmiechnięte, zielone, tolerancyjne, wspólne, nowoczesne, otwarte oraz przedsiębiorcze. Funkcjonowanie miasta i Rady Miasta jest mi doskonale znane. Suwałki potrzebują zmiany i innego zarządzania miastem. Nie może być tak, że nasze miasto jest zarządzane jednoosobowo, że decyzje podejmowane są jednoosobowo. Te decyzje muszą być podejmowane przez naczelników, zastępców prezydenta i kierowników miejskich jednostek. I te decyzje muszą być podejmowane szybko. Nie możemy czekać, żeby ten proces decyzyjny był blokowany. Pozwólmy tym ludziom pracować. Niech będą oni samodzielni i odpowiadają za decyzje, które podjęli - mówił Korneluk. 

Podczas spotkania zaprezentowanych zostało również kilku kandydatów na radnych Rady Miasta Suwałki. 

- Pierwszy raz w historii samorządu udało nam się połączyć w tak dużej grupie ponad partyjnymi podziałami. Jesteśmy wspierani przez partie polityczne, ale wielu naszych kandydatów to osoby bezpartyjne, samorządowcy, osoby, które były w samorządzie, są w samorządzie oraz duża grupa osób, która w samorządzie suwalskim będzie - zapewniał Karol Korneluk. 

  • Okręg nr 1 

Filip Olszewski, Michał Ostaszewski, Lidia Kulik, Agnieszka Wierzbicka, Paweł Strzeszewski, Paweł Kuczyński, Marcin Żukowski, Beata Waboł. 

 

  • Okręg numer 2

Rafał Truchan, Marta Adamczewska, Michał Paruch, Jacek Harasimowicz, Anna Iwaszko, Elżbieta Kołosza, Jakub Rusanowski.

 

  • Okręg numer 3

Karol Korneluk, Kamil Szydłowski, Magda Dorochowicz, Piotr Makarski, Alicja Ołowniuk, Paweł Malarewicz, Beata Czyż, Wiesława Kwaterska.

 

  • Okręg numer 4

Adam Ołowniuk, Andrzej Kaszkiel, Magdalena Zielińska-John, Tomasz Samulewicz, Agata Bagińska, Sławomir Szeszko, Anna Iwaszko, Sebastian Augustynowicz.

 

15 Komentarzy

Popierany przez beksę i tęczowych nie masz szans. Wiadomo, że przekażesz głosy na Czesława, więc po co to chłopie ?

Ziomek

16/02/2024

Kaszkiel i Paruch wieją z  Augustowa jak z tonącego statku.Powrót do Suwałk.

obrotowi w akcji. Za każdym razem z innego komitetu, zmiany nazwy, hasła te same rodem z dysneylandu. Zastanawiam się czemu wstydzą się własnych  szyldów partyjnych, a w zasadzie się nie dziwię, też bym się wstydził.

dyplomowany ob…

18/02/2024

andrew widać, że pasuje tam jak pięść do oka, jak stanął tak stoi - chyba kazali mu tam być, a nie chciał, a może chciał tylko dali mu trzecie tło

... jest taka, że nie ma na kogo głosować. Są w Polsce tysiące takich miasteczek, gdzie nikt przyzwoity, z azymutem na służbę społeczną, a nie koryto, nie ma przecież najmniejszych szans. I wybieraj tu między jednym a drugim dnem, między jedną a drugą żenadą, między cwanym i cwańszym, zachłannym mniej lub bardziej. Bo łun sobie bez władzy życia nie wyobraża. Rozpacz.

Burek

19/02/2024

Dodane przez AG w odpowiedzi na

A co ty do szamba pchasz Fafika. Sam w tym nurkuj.

Julian

18/02/2024

Drogi Karolu, ci kandydaci na radnych z pierwszego rzędu, po lewej stronie to nie "lokomotywy" i nie będą ciągnąc do przodu ale ewidentnie .. w dół. To że oni są bezkrytyczni nie oznacza, że Ty takim musisz być. A szkoda.

Czas na zmiany w naszym mieście. Będzie dobrym prezydentem!

Dodaj komentarz