Bożena Kamińska kandyduje do Rady Miasta Suwałki

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja dla Suwałk - Bożena Kamińska

 

W środę (21.02) poznaliśmy "jedynki" w okręgach wyborczych do Rady Miasta Suwałki, wystawione przez Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja dla Suwałk - Bożena Kamińska.

 

- Myślę, że jesteśmy jedynym komitetem wyborczym, który na swoich jedynkach we wszystkich okręgach wyborczych ma kobiety - mówiła Bożena Kamińska posłanka Platformy Obywatelskiej na Sejm VII i VIII kadencji, która dziś w Suwałkach ogłosiła start w wyborach samorządowych do Rady Miasta Suwałki oraz zaprezentowała pierwsze nazwiska z list wyborczych w każdym okręgu. Jak mówiła podczas konferencji prasowej Kamińska, udzieliła swego nazwiska komitetowi ludzi młodych, którzy sami się do niej z taką prośbą zgłosili i którzy chcą działać na rzecz Suwałk. 

- Przyjęłam zaproszenie, żeby wyrazić zgodę na poparcie swoim imieniem i nazwiskiem tego komitetu, który jest reprezentowany przez ludzi młodych, ludzi zaangażowanych społecznie na rzecz naszego miasta. To dla mnie coś wyjątkowego, że ludzi młodzi potrafili się zorganizować i zmobilizować, stworzyć komitet i listy wyborcze. Jestem przekonana, że 7. kwietnia pokaże, że jest to święto demokracji również dla ludzi młodych, którzy chcą zaistnieć w czystej, społecznej pracy na rzecz swojego miasta. Ja dzielę się z nimi swoim doświadczeniem parlamentarnym oraz wyborczym, żeby wspierać ich w tej organizacji, przepisach w których trzeba się poruszać. Jestem przekonana, że ta energia, ta pomysłowość, ta chęć działania, przeniesie się również na to, że duża liczba młodych ludzi będzie miała odzwierciedlenie w wyniku wyborczym. Ja będę tych młodych ludzi wspierała swoją osobą, swoimi możliwościami. Średnia wieku wynosi 30 lat, więc możemy śmiało mówić, że jest to komitet ludzi młodych, ale też i doświadczonych życiowo, rodzinnie. Są to ludzie otwarci na współpracę międzypokoleniową. Myślę, że jesteśmy jedynym komitetem wyborczym, który na swoich jedynkach we wszystkich okręgach wyborczych ma kobiety.  

Pierwsze miejsce w okręgu nr 1 zajmuje Sylwia Felkner, w okręgu nr 2 Bożena Kamińska, w okręgu nr 3 Julia Pojawa, a w okręgu nr 4 Dorota Radzewicz-Galińska. Kolejne nazwiska mają zostać ujawnione w niedalekiej przyszłości. Komitet nie wystawi natomiast kandydata na prezydenta Suwałk. Na pytanie czy zamierzają poprzeć, któregoś z ogłoszonych już kandydatów, Bożena Kamińska odpowiedziała, że póki co nikt w tej sprawie się do nich nie zgłosił. 

 

Podczas spotkania pokrótce zaprezentowano także program wyborczy. Wymieniono tu m.in. wsparcie edukacji i rozszerzenie oferty uczelni zawodowej,  poprawę jakości odśnieżania, kampanię edukacyjną na temat obrony cywilnej, czy wsparcie organizacji pomagających dla bezdomnych zwierząt.

 

13 Komentarzy

Czesław

21/02/2024

Jeśli to ostrzeżenie to jakie instrukcje ? Wyjeżdżać , kupować sejfy czy robić zasieki z koncertiny ?

Oj nie…. Same kobiety… organizacje zwierząt… ciągnie mi to skrajnym lewactwem i tępieniem facetów. A więc szkoda bo Pani Kamińska jest super, ale ja jako facet muszę zrezygnować z poparcia. Samobójca nie jestem. :( szkoda 

Owszem masz rację ale jako facet jednak nieswojo się czuję słysząc hasła anty męskie. Szanuję kobiety a tu w zamian szczucie że face to nic a świat facetów nie potrzebuje. Nuecwidze tu nic dobrego dla facetów. Zatem podziękuję grzecznie niech kobiety głosują, ja gdzie indziej głos ulokuje. 

Suwalki

22/02/2024

Proponuje dopisac do programu budowe schroniska miejskiego dla bezdomnych zwierzat,zakonczyc dojenie miasta przez prywatne schroniska.

Ekolog

22/02/2024

Dodane przez Suwalki w odpowiedzi na

No obciąć dziwne fundacje  co wyłapują koty i trzymają je na 15 m2 kwadratowych jedno zwierzę na drugim w niewoli i zbierają kasę oraz doją miasto na „zakoma” ochrona zwierząt,

Jarekikot

23/02/2024

Dodane przez Ekolog w odpowiedzi na

Niech w końcu ktoś zrobi z tym porządek. Te fundacje są nastawione na dojenie samorządów i darczyńców z kasy a jak chcesz od nich kota to dostajesz taką listę wymagań że zwierzaka nie dostaniesz. Robią tak specjalnie żeby wyżebrać więcej kasy. Apeluje do tych co to czytają żeby im nic nie dawać, ewentualnie jakaś karmę, zero pieniędzy.

Suwalczanin

23/02/2024

Brawo Pani Bożenko!! Bardzo dobra decyzja. Jesteśmy z Panią!!

Dodaj komentarz