Przez ponad trzy lata bili i okradali starsze osoby

Prokuratura Olecko sprawa w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi

Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała do Sądu Rejonowego w Olecku akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, oskarżonym o dokonanie kilkudziesięciu rozbojów na współmieszkańcach.

 

Andrzej B. i Mariusz K. byli mieszkańcami stowarzyszenia od kilku lat. Do zdarzeń doszło w okresie od marca 2017 roku do 24 czerwca 2020 roku. Sprawcy atakowali pokrzywdzonych, używali wobec nich przemocy w postaci uderzeń otwartą dłonią oraz gumową pałką, a także zabierali im pieniędzy w kwocie od 100 do 1500 zł. Pokrzywdzeni byli osobami starszymi, bezbronnymi i z uwagi na obawę przed oskarżonymi nie informowali nikogo o tych zdarzeniach.

 

Jeden z oskarżonych przyznał się w części do zarzucanych mu czynów. W związku z obawą matactwa i ucieczki zastosowano wobec Andrzeja B. i Mariusza K. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Jeden z oskarżonych był uprzednio karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz