Atak nożownika w busie. Obywatel Litwy zaatakował współpasażera

56-letni obywatel Litwy zaatakował nożem swojego rodaka

Sejneńscy policjanci zatrzymali 56-letniego obywatela Litwy, który zaatakował nożem swojego rodaka. Do zdarzenia doszło w busie, którym mężczyźni wracali do kraju. 

 

W poniedziałek (11.10) wieczorem dyżurny sejneńskiej Policji został poinformowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej o agresywnym mężczyźnie podróżującym busem krajową 16. Kiedy policjanci przybyli w rejon Głębokiego Brodu strażnicy graniczni wskazali im agresora. Już po chwili policjanci obezwładnili 56-latka. 

 

Jak ustalili mundurowi, obywatele Litwy wracali z Danii do swojego kraju. Podczas podróży podejrzany zaatakował nożem technicznym swojego 36-letniego współpasażera, który siedział obok. Mężczyzna z ranami szyi trafił do szpitala, natomiast agresor został zatrzymany. Wczoraj 56-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i naruszenia czynności narządu ciała na okres dłuższy niż 7 dni. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym areszcie.

 

Dodaj komentarz