Zwycięstwo Wigier z Grabówką

KS Grabówka - Wigry Suwałki 1:3

W niedzielę (17.03) w meczu 19. kolejki piłkarskiej IV Ligi Wigry Suwałki wygrały wyjazdowe spotkanie z KS Grabówką 3:1.

Drugie zwycięstwo po zimowej przerwie zanotowały dziś suwalskie Wigry, które pokonały na wyjeździe przedostatnią w tabeli KS Grabówkę. I choć trzeba było trochę poczekać aż worek z bramkami się rozwiąże, to ostatecznie biało-niebiescy wracają do domu z kompletem punktów. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie spotkania, strzelanie w 52 minucie gry rozpoczął Pavlo Berezianskyi, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. W 65 minucie prowadzenie Wigier podwyższył Maciej Makuszewski, a trzecie trafienie dołożył w 81 minucie Filip Kozłowski. Zdobywca trzeciej bramki w końcówce meczu sprokurował jeszcze rzut karny dla gospodarzy, po którym Grabówka zmniejszyła straty do 3:1, jednak na tym mecz się zakończył i to podopieczni Pawła Cimochowskiego cieszyli się ze zwycięstwa.

Zwycięstwo ponownie pozwoliło Wigrom przynajmniej na kilka godzin wskoczyć na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Po rozegraniu 19 spotkań biało-niebiescy mają na koncie 51 punktów. Jeśli KS Wasilków wygra swoje spotkanie z KS Śniadowo to przeskoczy drużynę z Suwałk o dwa punkty. W kolejnej serii gier suwalczanie zmierzą się przed własną publicznością z Orlętami Czyżew. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Suwałkach w sobotę 23 marca o godzinie 17:00.