Tytuł Mistrza Polski Młodzików w debiucie suwalczanina

Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasach A6 i A6/M

I miejsce i tytuł Mistrza Polski Młodzików zdobył podczas Mistrzostw Polski Modeli Halowych  Bartosz Żukowski, debiutujący zawodnik sekcji modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W Kłomnicach koło Częstochowy w miniony weekend rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasach A6 i A6/M. Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki reprezentowało troje zawodników: Oliwia Szturgulewska, Adam Sadowski i debiutujący w zawodach Bartosz Żukowski.

W sobotę (15.04) wyłoniono zwycięzców konkurencji A6/M (model halowy z napędem gumowym o masie 3,5 grama). W kategorii młodzików I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski. Z kolei III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył Adam Sadowski. Drugiego dnia odbyły się zawody w klasie A6 (model z napędem gumowym o masie 1,2 grama). Najniższy stopień podium i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska.

Zawody w Kłomnicach były ostatnimi zawodami modeli halowych w rundzie zimowej. Do rywalizacji w hali podopieczni trenera Stanisława Skibickiego powrócą dopiero jesienią. Kolejnym sprawdzianem będzie udział w Memoriale Romana Straburzyńskiego – zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w klasie F1B, które odbędą się 20. maja w Stalowej Woli.