Ślepsk o krok bliżej dziewiątego miejsca

Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 3:1

Walczący o zajęcie dziewiątego miejsca na koniec sezonu w PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki pokonał w niedzielę (16.04) przed własną publicznością LUK Lublin 3:1.

Rywalizacja o 9. miejsce w sezonie 2022/2023 PlusLigi rozpoczęła się wczoraj w hali Suwałki Arena. Biało-niebiescy jako gospodarze pierwszego spotkania nie zawiedli i mimo straty jednego seta ostatecznie odnieśli pewno zwycięstwo na zespołem z Lublina. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza rozpoczęli mecz od zwycięstwa 26:24, by następnie ulec rywalom 23:25 i pozwolić im doprowadzić do wyrównania. W kolejnych partiach ponownie górą byli jednak gospodarze, którzy wygrywali kolejno 25:22, 25:18 i całe spotkanie 3:1. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Cezary Sapiński, środkowy bloku Ślepska.

Biało-niebiescy nie mogli na przestrzeni całego sezonu przełamać siatkarzy LUK Lublin, ale na finiszu tegorocznych rozgrywek spisali się już bardzo dobrze i pewnie pokonali przyjezdnych we własnej hali. Rywalizacja o 9. miejsce w PlusLidze rozstrzygnie się już w najbliższy wtorek 18. kwietnia w Lublinie. Zespół z Suwałk ma po niedzielnej wygranej dużo łatwiejszą sytuację od rywali. Lublinianie muszą bowiem pokonać biało-niebieskich i liczyć na ewentualne zwycięstwo w tzw. "złotym secie". Początek meczu o godzinie 20:30.