Dwa zwycięstwa badmintonistów z Suwałk

V runda Lotto Ekstraligi Badmintona, SKB Suwałki

W miniony weekend w Białymstoku rozegrano V rundę Lotto Ekstraligi Badmintona. Drużyna z Suwałk z powodzeniem rywalizowała z AZS AGH Kraków i OSSM - SMS Białystok.

Suwalczanie rywali z kortu pokonali zdecydowanie: AZS AGH Kraków 7:0, a młodzież z ośrodka szkoleniowego PZBad. OSSM-SMS Białystok 6:1. Dominującymi postaciami w suwalskiej ekipie były najmłodsze badmintonistki Anastasiya Khomich i Ulijana Volskaya. Na zwycięstwo rywalizacji z krakowiankami Anstasiya i Ulijana potrzebowały w grach pojedynczych odpowiednio 13 i 14 minut, w grze podwójnej tylko 11 minut, z badmintonistkami OSSM -SMS Białystok podobnie 14, 15 i 22 minuty - w deblu kobiet.

Zwycięstwa SKB Litpol-Malow w Białymstoku dobrze wsparli, jak przystało na mistrzów, Michał Łogosz/Kamila Augustyn w grze mieszanej. Z problemami, ale zwycięsko (2:1) wyszedł z rywalizacji w grze pojedynczej Michał Sobolewski. Pokonał w trzech setach 11:15, 15:10, 15:7 Mariusza Kabata (AZS AGH Kraków). Trzysetowy pojedynek stoczyli z Krakowem (DM) Łukasz Moreń/Michał Łogosz, doświadczeni badmintoniści wznieśli się na wyżyny i pokonali 2:1 (15:12, 13:15, 15:12) parę Marcin KALITKA/Tomasz PERSONA. Bez większych problemów ze swoich starć wyszedł Mateusz Świerczyński, pokonując Marcina Kalitkę (AZS AGH Kraków) 2:0 (15:9, 15:12) i Maksymiliana DANIELAKA (OSSM Białystok) 15:11 i 15:14. Szczególnie w drugim secie Maksymilian stawił duży opór naszemu badmintoniście i o zwycięstwie decydowała jedna lotka.

W drugim meczu z podopiecznymi Pawła Lenkiewicza — OSSM -SMS Białystok suwalscy badmintoniści mieli problem tylko w przegranej grze podwójnej mężczyzn. Łukasz Moreń/Michał Aleksandrowicz (SKB Litpol-Malow) ulegli w trzech setach 1:2 (15:11, 11:15, 13:15) parze Maksymilian DANIELAK/Dawid PERKOWSKI (OSSM-SMS Białystok).

Liderem Lotto Ekstraliga Badmintona jest KU AZS UM Łódź, który zainkasował dotychczas komplet punktów - ma dwa mecze rozegrane więcej od SKB Litpol-Malow i UKS Hubal Białystok. Podopieczni Jerzego Dołhana zaległe mecze mają do rozegrania ze Spartakusem Niepołomice (debiutant Lotto Ekstraliga Badmintona) oraz jak twierdzi wielu znawców badmintona — faworytem tegorocznym rozgrywek, UKS Hubalem Białystok. Białostoczanie (UKS HUBAL) i Suwalczanie (SKB Litpol-Malow), aktualnie zajmują drugie i trzecie miejsce w tabeli i są pewni gry o najwyższe trofeum, które odbędzie się 8 maja w Warszawie. Z której pozycji i z kim będą, grać w rozgrywkach play-off badmintoniści SKB Litpol-Malow, okaże się dopiero po bezpośrednim pojedynku z UKS HUBAL BIAŁYSTOK, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.00 w hali OSiR Suwałki.

Szczegółowe wyniki V rundy SKB Litpol-Malow w Białymstoku:

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 - 0 AZS AGH Kraków

• XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN — Mariusz KABAT/Agnieszka SZYMASZEK 2:0 (15:12, 15:4)
  • WS1 Ulyana VOLSKAYA - Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA 2:0 (15:7, 15:8)
  • WS2 Anastasiya KHOMICH - Aleksandra PAJĄK 2:0 (15:8, 15-5)
  • MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Marcin KALITKA 2:0 (15:9, 15:12)
  • MS1 Michał SOBOLEWSKI - Mariusz KABAT 2:1 (11:15, 15:10 15:7)
  • WD Anastasiya KHOMICH/Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra PAJĄK/Agnieszka SZYMASZEK 2:0 (15:6, 15:4)
  • MD Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Marcin KALITKA/Tomasz PERSONA 2:1 (15:12, 13:15, 15:12)

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 6 - 1 OSSM-SMS Białystok

• XD Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Dominik ZIĘTEK/Julia STANKIEWICZ 2:0 (15:9, 15:11)
  • MS1 Michał SOBOLEWSKI - Dawid PERKOWSKI 2:0 (15:10, 15:10)
  • MS2 Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Maksymilian DANIELAK 2:0 (15:11, 15:14)
  • WS1 Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra RADZISZEWSKA 2:0 (15:7, 15:5)
  • WS2 Anastasiya KHOMICH - Anastasiia KOSENCHUK 2:0 (15:8, 15:4)
  • MD Michał ALEKSANDROWICZ/Łukasz MOREŃ - Maksymilian DANIELAK/Dawid PERKOWSKI 1:2 (15:11, 11:15, 13:15)
  • WD Anastasiya KHOMICH/Ulyana VOLSKAYA - Anastasiia KOSENCHUK/Julia STANKIEWICZ 2:0 (15:8, 15:6)