Cztery bramki i pewne zwycięstwo Wigier

Wigry Suwałki - Wissa Szczuczyn 4:0

Zwycięstwem 4:0 zakończył się sobotni (15.04) mecz suwalskich Wigier z Wissą Szczuczyn.

Już bez Kamila Lauryna na ławce trenerskiej Wigry Suwałki przystąpiły do kolejnego meczu w piłkarskiej IV Lidze. Po zwolnieniu przez zarząd klubu trenera, we wczorajszym spotkaniu zespół prowadził drugi szkoleniowiec, Dariusz Koncewicz. Biało-niebiescy zagrali w tym spotkaniu skutecznie i zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z KS Michałowo.

Pierwsza bramka na Stadionie Miejskim w Suwałkach padł już po ośmiu minutach gry, kiedy to z rzutu karnego do siatki trafił Marcin Fiedorowicz. W 23 minucie strzał zza pola karnego Krzysztofa Cudowskiego odbił się od nóg obrońcy gości, jednak na tyle szczęśliwie, że piłka wturlała się przy słupku do bramki i mieliśmy 2:0. Kilka minut później swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Marcin Fiedorowicz, a wynik 4:0 ustalił w 90 minucie spotkania Dawid Kalinowski.

Po 23 rozegranych spotkaniach Wigry mają na koncie 46 punktów i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do trzeciego miejsca, na którym znajduje się Tur Bielsk Podlaski, suwalczanie tracą trzy punkty, ale też mają o jeden mecz rozegrany więcej. Liderem z 53 punktami pozostaje  ŁKS 1926 Łomża. Biało-niebiescy o kolejne punkty powalczą w sobotę 22. kwietnia, kiedy to zagrają na wyjeździe z Warmią Grajewo. Początek spotkania o godzinie 16.00.