Zatrzymali 3 kierowców pod wpływem

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy

 

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z Suwałk. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy.

 

Tylko w miniony weekend na terenie powiatu suwalskiego policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Jednego z nich, 36-latka kierującego seatem, na ulicy Szpitalnej, zatrzymali policjanci, gdy przekroczył dozwoloną prędkość. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w gminie Suwałki. Mężczyzna na widok patrolu raptownie zjechał do najbliższego gospodarstwa. Później powiedział policjantom, że chciał uniknąć kontroli, bo wiedział, że dzień wcześniej spożył znaczną ilość alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 53-latek, siedzący za kierownicą opla, miała 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast mundurowi z Rutki Tartak otrzymali sygnał, że w kierunku Smolnik hondą jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Okazało się, że 66-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając 0,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz