Kierowców pod wpływem wciąż nie ubywa

Zatrzymali trzech pijanych kierowców

Jeden wywrócił się skuterem, drugi jechał bez uprawnień, a trzeci doprowadził do zdarzenia drogowego z motocyklem. Podczas minionego weekendu suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierowców.

 

W miniony piątek (07.08) około godziny 23.30 w Suwałkach przy ulicy Reja uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił kierujący skuterem, który wykonując manewr skrętu w lewo przewrócił się. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Z kolei w sobotę tuż po godzinie 7.00 oficer dyżurny suwalskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Augustowa w kierunku Suwałk jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący bmw. Dyżurny natychmiast skierował patrol we wskazanym kierunku. Policjanci z suwalskiej drogówki zauważyli wskazany pojazd w Suwałkach przy ulicy Utrata i zatrzymali go do kontroli. Wstępne badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Tego samego dnia około godziny 14.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Rutka Tartak. We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla, wskutek czego najechał na tył pojazdu. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażerka jednośladu trafili do szpitala. Kierujący mercedesem 59-latek, od którego policjanci czuli silną woń alkoholu, odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości wobec czego pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się sąd.

Dodaj komentarz