Spotkanie z autorem książki „Wajda. Kronika wypadków filmowych”

Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Bartoszem Michalakiem

Z okazji Roku Andrzeja Wajdy w Suwałkach Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Bartoszem Michalakiem, autorem książki „Wajda. Kronika wypadków filmowych”.

 

Spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 17.00 w sali im. J. Towarnickiej w Bibliotece przy ul. E. Plater 33A. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wejściówki do odebrania w administracji Biblioteki – ul. E. Plater 33A, II piętro.

 

„Kronika wypadków filmowych” – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Wajda jest artystą totalnym, ale też daje swoim ekipom na planie bardzo dużą wolność. Dlatego o kulisach powstawania wszystkich filmów Wajdy – od „Pokolenia” do „Wałęsy” – opowiadają jego aktorzy – Elżbieta Czyżewska, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak, ale też członkowie ekipy technicznej: operatorzy, kompozytorzy, scenografowie. Tym samym powstała niezwykła opowieść o kulisach powstawania jednych z najważniejszych filmów w dziejach polskiego kina, ale też portret niezwykłego artysty, jakim jest Andrzej Wajda. (lubimyczytać.pl).

Dodaj komentarz