Nowe Centrum Terapeutyczne powstaje w Suwałkach

Psychologiczno – Pedagogiczne Centrum Terapeutyczne „Spektrum” w Suwałkach

W Suwałkach od 1 marca zacznie funkcjonować Psychologiczno – Pedagogiczne Centrum Terapeutyczne „Spektrum”.

 

Miejsce to zostało stworzone z potrzeby zgłaszania się coraz większej ilości świadomych rodziców z trudnościami emocjonalnymi i wychowawczymi swoich pociech.. W naszym Centrum dorośli mogą liczyć na rozmowę, terapię oraz wsparcie w przezwyciężaniu trudności życiowych.. Natomiast nastolatkom kadra SPEKTRUM pomoże uporać się z problemami okresu dojrzewania emocjonalnego, seksualnego i społecznego jak również rozwinie inne umiejętności przydatne w codziennym życiu np. sposoby radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów wśród rówieśników, koncentracji uwagi… Trudności szkolne, wychowawcze, demoralizacja, stres, strata i brak wsparcia u opiekunów są coraz powszechniejszym zjawiskiem. Zwłaszcza w trakcie i po epidemii COVID-19. W szczególności teraz w tym trudnym czasie kiedy dystans społeczny spowodowany przez COVID- 19 może być szczególnie niekomfortowy dla niektórych dzieci, nastolatków, dorosłych – Psychologiczno – Pedagogiczne Centrum Terapeutyczne „Spektrum“ gotowe jest nieść wsparcie, pomoc i potrzebne działanie.

 

W ofercie SPEKTRUM znajdują się: konsultacje, terapie psychologiczne i pedagogiczne, poradnictwo i wsparcie specjalistyczne, testy psychologiczne/ pedagogiczne, warsztaty zajęciowe dzieciom i  nastolatkom z malarstwa i rysunku  oraz zajęcia kulinarne. Prowadzimy wykłady, seminaria oraz grupy wsparcia dla rodziców oraz rad pedagogicznych. Celem Centrum Terapeutycznego jest przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczenia społecznego. Zajmowanie się przezwyciężaniem trudności wychowawczych i dydaktycznych, agresji, używek, przemocy wśród dzieci i młodzieży jak również optymalizacja stresu, podnoszenie motywacji i udzielanie wsparcia dorosłym. Specjaliści SPEKTRUM nie boją się trudnych tematów- wychodzą im na spotkanie i podają rękę.

 

Atutem SPEKTRUM jest młoda, wykształcona, nieustannie rozwijająca się kadra co przekłada się na świeże spojrzenie, zapał do pracy oraz brak rutyny i stosowania utartych rozwiązań. W naszym zamyśle było stworzenie miejsca przyjaznego rodzinom, dzieciom i młodzieży, gdzie można spokojnie porozmawiać, otrzymać wsparcie przy dobrej kawie lub herbacie.

 

Psychologiczno – Pedagogiczne Centrum Terapeutyczne „Spektrum” zaprasza nie tylko mieszkańców Suwałk, ale i wszystkich chętnych również z okolic. Cieszy bowiem fakt, gdy ludzie pragną dbać o siebie i to robią.

 

Bezpłatnie udzielamy wsparcia dzieciom i młodzieży z placówek opiekuńczo- wychowawczych  i resocjalizacyjnych .

Prowadzimy zapisy!

Zapraszamy do kontaktu.

Zapisy telefonicznie: 799 090 112  lub mailowo: [email protected]

Psychologiczno – Pedagogiczne Centrum Terapeutyczne SPEKTRUM

ul. Reja 80A – budynek Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej (I piętro)

16- 400 Suwałki

Zapraszamy w godz. pon. – pt.: 8 – 20 oraz sob.: 9 – 14.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.spektrumsuwalki.pl

 

4 Komentarzy

Suwalczanka

16/02/2021

Polecam z czystym sercem. Kadra bardzo wykształcona, z ludzkim podejściem, pełen profesjonalizm. Bardzo uważnie przysłuchują się problemom, nie oceniają, pomagają wyciągać wnioski! Pani psycholog ma nieoceniona wiedzę. 

Z Pania psycholog Sandrą współpracuję od długiego dosyć czasu...hmmm chyba nawet można czas ten liczyć w latach. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to mądry, dobry, empatyczny, fachowo przygotowany do swojej pracy psycholog.  Jej nieoceniona wiedza i sposób jej przekazywania, jej szukanie rozwiązań na każdy problem a także sumienność i obowiązkowość są naprawdę godne podziwu. 

Jestem przekonana, że Pani pedagog Spektrum jest równie mądra i empatyczna, ponieważ innego specjalisty u boku Pani Sandry zupełnie nie widzę. 

Dziękuję obu Paniom za Spektrum a czytelnikom z całego serca polecam ich usługi.

Pani Monika była moim koordynatorem,bardzo mi pomogła,zawsze można na nią liczyć,nawet w najgorszej sytuacji, polecam wszystkim,którzy potrzebują wsparcia.

Serdecznie polecam obie Panie. Zarówno wsparcie psychologiczne, jak i pedagogiczne na bardzo wysokim poziomie. Doświadczenie i duże zaangażowanie w każdy przypadek to cechy charakteryzujące kadrę Spektrum. Jestem pewna, że każda osoba zgłaszając się z danym problemem będzie traktowana z należytą uwagą, ogromem życzliwości i pełnym poświęceniem ze strony psychologa oraz pedagoga. Obie kobiety nie powielają utartych schematów, każda osoba traktowana jest indywidualnie i wyjątkowo. Wierzę w to, że będzie to miejsce, które pomoże wielu osobom uporać się ze swoimi mniejszymi czy większymi problemami. 

Dodaj komentarz